جشن تجلیل از رتبه‌های برتر تهران در کنکور 95 (پسران)

جشن تجلیل از رتبه‌های برتر پسر تهران در کنکور 95 پنجشنبه 28 مرداد 95 در ساختمان بنیاد علمی آموزشی قلم چی برگزار شد .جشن تجلیل از رتبه های برتر پسر تهران در کنکور 95 پنجشنبه 28 مرداد 95 در ساختمان بنیاد علمی آموزشی قلم چی برگزار شد . جشن تجلیل از دختران برتر تهران روز جمعه برگزار خواهد شد . گزارشی از این جشن در زیر آمده است:

جشن تجلیل از رتبه‌های برتر تهران در کنکور 95 (پسران)

برای مشاهده عکس با کیفیت بالاتر کلیک کنید 

جشن تجلیل از رتبه‌های برتر تهران در کنکور 95 (پسران)

امسال تهرانی ها متفاوت ترین سال خودشان و موفقیت در کنکور را تجربه کردند: 

جشن تجلیل از رتبه‌های برتر تهران در کنکور 95 (پسران)

جشن تجلیل از رتبه‌های برتر تهران در کنکور 95 (پسران)

صحبت های کاظم قلم چی در این جشن در زیر آمده است:

امسال بعد از چندین سال، تهرانی‌ها درخشیدند. آخرین سالی که تهرانی‌ها نتایج خیلی درخشانی در جمع تک‌رقمی‌های کشوری داشتند سال 89 بود که اشکان اسماعیلی رتبه‌ی 1 کشوری را کسب کرد. همان‌طور که من همواره به نقش اولیا تاکید دارم، مادر او چنان نفوذ شخصیتی و دانش و آگاهی داشت که اشکان اسماعیلی، حتی در دوران دانشجویی هم با مادرش مشورت می کرد.

هر چند شما موفق به کسب رتبه‌های زیر 1000 شده‌اید ولی لزوما و حتما نمی توان گفت که در سال های آتی در دانشگاه نیز موفق خواهید شد. این موضوع به عوامل زیادی وابسته است از جمله ادامه و تداوم همراهی اولیا با شما و تداوم تلاش خودتان.

امروز به چندین نکته اشاره می‌کنم که یکی‌ از آن‌ها این است که اگر این رتبه را کسب کردید به خاطر اولیای شماست.اولین عامل موفقیت محیط است و در محیط نیز اولین و مهمترین نقش را اولیا دارند. اولیا هم باید بدانند که نقش تاثیرگذار آموزشی در موفقیت فرزندانشان دارند که از کمک مالی و محبت و عاطفه مهم‌تر است. مادر به جز محبت و پدر به جز کسب درآمد برای خانواده، دارای تفکر و دانش و تجربه هستند.وجه مشترک اولیای برترها این است که برای فرزندانشان زمان صرف می کنند. جالب است بدانید حتی هوش و IQ فرزندان یک پدیده‌ی فرهنگی است و در محیط‌های مختلف فرهنگی، فرزندان رشدهای هوشی متفاوتی دارد. اولیای شما وقتی برای شما داستان خوانده برای شما کتاب خریده یا در خرید کتاب شما را همراهی کرده اند، در افزایش بهره ی هوشی شما به واسطه ی محیط غنی تاثیر گذاشته اند.

اولین نقشی که کانون فرهنگی آموزش طی این سال‌ها داشته است برقراری عدالت آموزشی است. ما تلاش کرده‌ایم تا امکاناتی که برای شهرستانی ها و تهرانی ها فراهم می‌کنیم یکسان باشد. یک چهارم برترهای امسال را دانش‌آموزان بورسیه‌ی کانون تشکیل می‌دهند.

نکته دیگر این که هر کدام از شما به دلیل زحمت و تلاش به این جایگاه رسیدید و عامل دوم در موفقیت زحمت و تلاش است.

نکته ی دیگر این که از اولیا می‌خواهم فرزندانتان را در سال اول دانشگاه رها نکنید. یکی از برترها که در کنار پدرش به چوپانی مشغول بوده و همزمان با تحصیل کار می‌کرده، چنین گفته است که پدر من همیشه قله ها را به من نشان می‌داد و نمی‌گذاشت به چیزی که هستم قانع باشم. دکتر دارا معظمی رئیس دانشکده‌ی فنی دانشگاه تهران، حتی در دانشگاه نیز فرزندش را همراهی می کرد و از استاد فرزندش خواسته بود تا به او در ترم اول دانشگاه پروژه بدهد.

نکته‌ی دیگر این‌که توصیه می‌کنم در دوران دانشجویی کار مرتبط و یا غیرمرتبط با رشته خود انجام دهید. در بین رتبه‌های برتر حاضر در این جشن هستند کسانی