انتخاب رشته آزمون سراسری برای بار دوم تمدید نمی‌شود

مشاور عالی سازمان سنجش کشور گفت: مهلت انتخاب رشته آزمون سراسری سال 95 یک بار تمدید شده و این مهلت به هیچ وجه برای بار دوم تمدید نخواهد شد.

انتخاب رشته آزمون سراسری برای بار دوم تمدید نمی‌شود

حسین توکلی درگفت وگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان گفت: مهلت انتخاب رشته آزمون سراسری سال95 وثبت کد رشته محل های انتخابی در نرم افزار انتخاب رشته تا ساعت 24 روز یکشنبه31 مرداد 95 تمدید شده است.

وی افزود: مهلت ثبتنام به هیچ وجه برای بار دوم تمدید نخواهد شد و کلیه داوطلبان موظف هستند در اینمدت باقی مانده ثبت کد رشته محل های خود را نهایی کنند.

مشاور عالی سازمانسنجش کشور با اشاره به فراهم شدن شرایط ویرایش کد رشته محل های ثبت شده از سویداوطلبان اظهار کرد: اگر داوطلبی پیش از انتشار اصلاحیه های برخی از دانشگاه هانسبت به انتخاب رشته خود اقدام کرده اکنون این شرایط برای او فراهم است تا بتواندکد رشته محل های انتخابی خود را ویرایش کند.

توکلی با ارائه آماریاز تعداد انتخاب رشته های نهایی شده در سامانه سازمان سنجش کشور خاطر نشان کرد: تاساعت 8 صبح امروز 28 مرداد تعداد 181هزار و 329 داوطلب نسبت به انتخاب کد رشته محلهای با آزمون اقدام کرده اند.

وی ادامه داد: 23هزارو 258 داطلب نیز برای شرکت در رشته های بدون آزمون (صرفا بر اساس سوابق تحصیلی) اعلامآمادگی کرده اند.

مشاور عالی سازمان سنجش کشور با ارائه توصیه به داوطلبان شرکت کننده در کنکور سراسری سال 95تصریح کرد: توصیه ما به داوطلبان این است هر چه سریع تر انتخاب رشته خود را نهاییکرده و ثبت آن را به ساعات پایانی روز 31 مرداد موکول نکنند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب