نور طبیعی روز تاثیر منفی نور آبی نمایشگرها را کاهش می‌دهد

ایرنا نوشت: یک مطالعه نشان می‌دهد که جوانان هر چه بیشتر در معرض نور طبیعی روز قرار بگیرند، اثرات منفی نور آبی صفحه‌های نمایش بر سلامت آنها کاهش می‌یابد و خواب شبانه بهتری خواهند داشت.

نور طبیعی روز تاثیر منفی نور آبی نمایشگرها را کاهش می‌دهد

ایرنا نوشت: یک مطالعه نشان می دهد که جوانان هر چه بیشتر در معرض نور طبیعی روز قرار بگیرند، اثرات منفی نور آبی صفحه های نمایش بر سلامت آنها کاهش می یابد و خواب شبانه بهتری خواهند داشت.

قرار گرفتن در معرض نور روشن و حضور در فضاهای باز در طول روز سبب کاهش اختلال خواب ناشی از اثرات انتشار نور آبی رنگ تلفن هوشمند و تبلت می شود. 
تحقیقات قبلی نشان داده بود که استفاده از ابزار هوشمند همچون کامپیوتر و تبلت که از خود نور آبی منتشر می کنند، سبب اختلال در خواب می شوند.
در یک مطالعه جدید، محققان دانشگاه اوپسالا در سوئد تاثیر استفاده از تبلت را روی 14 جوان که در طول روز در معرض نور روشن قرار داشتند، بررسی کردند. 
فریدا رنگتل نویسنده اصلی این مطالعه در نشست خبری دانشگاه گفت: نتایج این تحقیق نشان می دهد اگر جوانان سالم در طول روز در معرض نور طبیعی قرار گیرند و استفاده از تبلت و یا گوشی های هوشمند را به دو ساعت هنگام عصر محدود کنند، مشکلی با خواب شب نخواهند داشت. 
این مطالعه در مجله Sleep Medicine منتشر شد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
حرکت نوسانی ( قسمت دوم ) از فیزیک چهارم ریاضی
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( چهارم رياضي)
دبیر : شهاب الدین هاشمی