چگونه یک کودک مودب تربیت کنیم؟

نکته کلیدی در داشتن کودک مودب رفتار مودبانه‌ی والدین و برقراری رابطه‌ی عاطفی با کودک است.

چگونه یک کودک مودب تربیت کنیم؟فرشته کریمی زاده مشاور کودک و خانواده در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: مهم ترین نکته در تربیت کودکان این است که اطرافیان کودک از جمله والدین به عنوای الگو رفتار مودبانه‌ای داشته باشند. 

وی با تاکید بر اینکه توصیه و تذکر بدون عمل بزرگترین سم برای تربیت کودکان و نوجوانان است، افزود: اگر والدین فقط تذکر دهند و خود رفتار مودبانه‌ای نداشته باشند، نه تنها تاثیر مثبتی بر رفتار کودک ندارد بلکه باعث تاثیر منفی نیز می شود.        

کریمی‌زاده اظهار داشت: دوستان و همسالان در دوران نوجوانی تاثیر زیادی بر رفتار یکدیگر دارند اما نکته‌ی مهم در این باره این است که اگر والدین رابطه‌ی درستی از لحاظ عاطفی با فرزند خود بر قرار کنند، می‌توانند نقش محکم تری نسبت به سایر افراد داشته باشند.

این مشاور کودک و خانواده با بیان اینکه رسانه و جامعه در شکل دهی رفتار کودکان و نوجوانان بسیار موثر هستند، گفت: با همه‌ی تاثیراتی که جامعه و رسانه روی رفتار کودکان دارند، با اعمال شیوه‌ی تربیتی درست والدین، می توان تاثیر سایر عوامل را به حداقل رساند.

کریمی در پایان تاکید کرد: هیچوقت نمی توانیم انتظار داشته باشیم رفتار فرزند ما کاملا بی عیب و نقص باشد ولی می توانیم با انجام رفتار درست، برقراری روابط درست عاطفی و از همه مهمتر عشق ورزیدن به کودک تا حد امکان فرزندی مودب داشته باشیم.       

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
معجزه جاویدانََ از دین و زندگی 3 سوم دبیرستان
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( يازدهم رياضي)
دبیر : محمد رضایی بقا