ساخت اندام‌های بدن با داربست‌های زیست تخریب پذیر

به گفته محققان، اندام‌های زیست مهندسی شده ممکن است روزی منجر به بهبود پیوندها برای انسان شده و حتی به اندام‌های آسیب دیده اجازه بازسازی را بدهند.

ساخت اندام‌های بدن با داربست‌های زیست تخریب پذیر

به گزارش خبرگزاری مهر، محققان دانشگاه Northwestern در مراحل اولیه تولید بافت های زیست مهندسی شده و اندام های کامل با استفاده از سلول های بنیادی مشتق از رت ها و موش ها هستند.

آن ها درصدد هستند که بعد از تولید این اندام های زیست مهندسی شده عملکردی بودن آن ها را با پیوند به جوندگان بررسی کنند. آن ها در ساخت این اندام ها از یک داربست زیست تخریب پذیر استفاده می کنند که در واقع از جنس اسکلت اندام ها(ماتریکس خارج سلولی آن ها) است که سلول های زنده آن با استفاده از روش های آنزیمی و مکانیکی برداشته شده است.

با موفقیت درست این اندام های مهندسی شده در یک مدل جانوری(جونده)، گام بعدی استفاده و تست این اندام ها در پریمات ها و در نهایت انسان خواهد بود.

دکتر ژانگ سرپرست این تیم تحقیقاتی براین باور است که استفاده از این اندام های زیست مهندسی شده می تواند زمان انتظار بیماران برای دریافت پیوند را به طور معناداری کاهش دهد و احتمال رد پیوند نیز بالطبع پایین می آید.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب