رقابت رباتیک ناسا برای کمک به فضانوردان در مریخ

ماموریت ناسا به مریخ یکی از پربحث‌ترین ماموریت‌های اکتشاف فضایی مورد انتظار در جهان است و بزرگترین هدف اکثر سازمان‌های فضایی از جمله ناسا برای شناسایی حیات فرازمینی به شمار می‌رود.

رقابت رباتیک ناسا برای کمک به فضانوردان در مریخ

به گزارش ایسنا به نقل از زی‌نیوز، ناسا بطور خستگی‌ناپذیری در تلاش برای عملی کردن یک ماموریت دیگر در مریخ تا سال 2020 است.

این سازمان فضایی آمریکایی در حرکتی جدید که به شکل‌دهی برنامه‌های آن برای این ماموریت کمک خواهد کرد، رقابت جدیدی را راه‌اندازی کرده که "رقابت رباتیک فضایی" نام دارد.

این رویداد به دنبال توسعه قابلیت‌ ربات‌های انسان‌نما برای کمک به فضانوردان در سفر به سیاره سرخ است.

تیم‌ها در این رقابت باید یک ربات مجازی را برنامه‌ریزی کنند که از روی ربات "روبونات 5" مدلسازی شده و در کنار آن، مجموعه‌ای از کارها را طی شبیه‌سازی تکمیل کنند که شامل دوره‌های نهفتگی برای نمایش تاخیر ارتباطات بین زمین و مریخ است.

جایزه این رقابت، یک میلیون دلار تعیین شده است.

این رقابت در یک محیط مجازی برگزار خواهد شد و ربات هر تیم باید پیامدهای توفان گرد و غباری که به یک سکونتگاه مریخی آسیب زده، حل  و فصل کند. این کار شامل سه هدف تراز یک دیش ارتباطات، تعمیر یک آرایه خورشیدی و تعمیر نشت سکونتگاه است.

ثبت‌نام برای رقابت رباتیک فضایی از امروز (چهارشنبه) آغاز شده و دور انتخابی آن از اواسط سپتامبر تا اواسط نوامبر اجرا خواهد شد. فینالیست‌های این مرحله در ماه دسامبر اعلام می‌شوند و از ماه ژانویه تا اواسط ژوئن 2017 به انجام تمرینات باز مشغول خواهند شد.

رقابت مجازی نهایی در ژوئن 2017 برگزار می‌شود و برندگان در اواخر همان ماه در مرکز فضایی هوستون اعلام خواهند شد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب