درد یکی از شایع‌ترین علت مراجعه به داروخانه ها

بیماران برای دریافت مسکن و داروهای مقابله با درد به داروخانه مراجعه و از داروسازان مشاوره دریافت می‌کنند.

درد یکی از شایع‌ترین علت مراجعه به داروخانه هابه گزارش روز سه شنبه گروه علمی ایرنا از انجمن علمی داروسازان ایران، دکتر سید علی سبحانیان اظهار کرد :درمان درد بیماران چه آنی ، حاد ،مزمن و طولانی باشد نیاز به مشاوره با پزشک دارد و بیماران باید از مصرف خودسرانه مسکن ها خودداری کنند تا ناخودآگاه خود را دچار عوارض جانبی شدید تر مسکن ها نکنند.

وی اضافه کرد : داروسازان قبل از ارائه هر گونه مشاوره به بیمار ابتدا نسبت به وضعیت (بارداری)، رژیم غذایی، بیماری های احتمالی دیگر و داروهای مورد استفاده بیمار سوال کنند تا بهترین و مناسب ترین دارو را تجویز و توصیه کنند.

دبیر اجرایی پانزدهمین همایش سالانه انجمن علمی داروسازان ایران در بخش دیگری از سخنانش یادآور شد: درد یکی از علائم بیماری است که باید تسکین پیدا کند و این مساله نیاز به مدیریت توسط پزشکان دارد.

سبحانیان اظهار کرد : 'چگونگی مدیریت درد بیماران در داروخانه ها توسط داروسازان' موضوع اصلی برگزاری پانزدهمین همایش سالانه انجمن علمی داروسازان ایران است.

وی افزود: در افتتاحیه این همایش مسوولان عالی رتبه کشوری و برخی از اعضای مجلس شورای اسلامی، مسوولان وزارت بهداشت و انجمن علمی داروسازان حضور خواهند داشت.

وی ادامه داد: هم چنین در روز پایانی همایش جشن بزرگ روز داروساز به میزبانی انجمن علمی داروسازان ایران نیز برگزار خواهد شد.

پانزدهمین همایش سالانه انجمن علمی داروسازان ایران از مورخ 3 تا 5 شهریور در سالن همایش های رازی برگزار خواهد شد و برای شرکت کنندگان دارای 18 امتیاز بازآموزی است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب