تصفیه آب با فتوکاتالیست‌های نانوکامپوزیتی

محققان دانشگاه اراک موفق به تولید فتوکاتالیست‌های نانوکامپوزیتی در حوزه تصفیه آب شدند.

تصفیه آب با فتوکاتالیست‌های نانوکامپوزیتی

محققان دانشگاه اراک موفق به تولید فتوکاتالیست‌های نانوکامپوزیتی در حوزه تصفیه آب شدند.

دکتر فرید میرحسینی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه این محصول در قالب تز دوره دکتری وی تولید شده و تحقیقات بیشتر در این خصوص را در دوره پسا دکتری انجام داده است، تصریح کرد: در این خصوص موفق شدیم از طریق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، برای اولین بار در اراک در عرصه شرکت‌های دانش‌بنیان تاییدیه نانومقیاس را از این معاونت دریافت کنیم.

وی با بیان اینکه تاییدیه نانومقیاس جنبه بین‌المللی دارد و موجب صدور یک ایزو برای محصول می‌شود، گفت: این محصول قابلیت تجاری‌سازی شدن دارد، کما اینکه هم‌اکنون وارد فاز تولید انبوه محصول خود نیز شده‌ایم و درصدد هستیم محصول را طی یک قرارداد سه جانبه بین شرکت ریزفناوران شیمی سبز، شرکت متقابل و ستاد نانو به فروش برسانیم.

وی ادامه داد: این محصول آماده تجاری‌سازی بوده و قابلیت فروش را دارد، همچنین در حال حاضر به ثبت اختراع داخلی رسید و آماده هستیم که با کمک ستاد نانو ثبت اختراع یو.اس پتنت را نیز به اتمام برسانیم.

وی با اشاره به اینکه از سوی ستاد نانو حمایت‌های مطلوبی در این حوزه صورت می‌گیرد، افزود: تاییدیه نانو مقیاس امکانات بسیاری را برای شرکت فراهم می‌کند که از آن میان می‌توان به طراحی و انجام گزارش کسب و کار به طور رایگان و تعیین کارگزار فروش برای محصول مذکور اشاره کرد.

این پژوهشگر پسادکتری شیمی فیزیک اظهار کرد: با اخذ تاییدیه، کارشناسان ستاد نانو بر روی یو.اس پتنت ما بدون دریافت هزینه کار خواهند کرد. استفاده از خدمات آزمایشگاهی داخل کشور در رشته نانو، حمایت از مراکز رشد، ارائه تسهیلات و بسیاری از امتیازات دیگر از دیگر مزایای ستاد نانو است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: محصول نانوی مذکور در چهارمین مجمع اقتصادی فناوری نانو که اوایل مردادماه امسال در سالن همایش‌های بین‌الملل پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد، معرفی شد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب