کدام پاسخ را می‌پسندید؟ یک سؤال، 3 پاسخ- 27 مرداد 95

بیش‌تر اوقات دیدن و خواندن پرسش‌های دیگران، خود، از مطالعه‌ی چندین صفحه‌ی متن اثرگذارتر است...

کدام پاسخ را می‌پسندید؟ یک سؤال، 3 پاسخ- 27 مرداد 95

یک سؤال، 3 پاسخ

بیش‌تر اوقات دیدن و خواندن پرسش‌های دیگران، خود، از مطالعه‌ی چندین صفحه‌ی‌ متن اثرگذارتر است. آدم را به فکر فرو می‌برد، ذهن را می‌پروراند، زبان را به گردش درمی‌آورد و قلم را به حرکت وامی‌دارد! این صفحه متعلق به همه‌ی دانش‌آموزان و مشاوران است؛ همه‌‌ی کسانی که دوست دارند بپرسند و همه‌ی کسانی که جواب‌های‌شان راهی است برای عمیق‌تر شدن و درک بیش‌تر مسئله. برای همین، چه دانش‌آموز باشید چه مشاور و پشتیبان، در این‌جا، هم می‌توانید بپرسید هم می‌توانید یاد بگیرید.


روش درست استفاده از کتاب زرد عمومی در تابستان چیست؟

پاسخ 1- رعایت وقت مقرر و با تکنیک تست زدن با دو خودکار باشد. آن گاه برای سؤالاتی که پاسخ نداده یا درست پاسخ نداده‌اید مجدداً به متن کتاب مراجعه کرده و یادگیری ناقص را به یادگیری کامل تبدیل کنید. در صورتی که نتوانستید پاسخ را پیدا کنید، به جواب مراجعه کرده و نکته‌ی آموزشی مربوط را در کتاب خودآموزی یادداشت کنید. توجه داشته باشید که اکثر دانش‌آموزان به‌خصوص دانش‌آموزان برتر نسبت به درس‌های عمومی توجه لازم را ندارند و تابستان فرصت مغتنمی برای دوره و تسلط بر آن‌هاست.

عطاءالله غبرایی

پاسخ 2- یکی از دانش‌آموزانم در سال‌های گذشته نتوانست در سال اول نتیجه‌ی خوبی در کنکور بگیرد (رشته‌ی انسانی) اما در سال دوم رتبه‌ی 186 را کسب کرد. یکی از درس‌هایی که خوب پیشرفت کرده بود درس عربی بود. زمانی که دلیل این پیشرفت را پرسیدم گفت: «من از تابستان سؤالات عربی را از کتاب زرد  جواب می‌دادم و به طور کامل آن‌ها را تجزیه و تحلیل می‌کردم و کم کم توانستم به تسلط بسیار خوبی برسم؛ بنابراین می‌توانید با زدن تست‌ها و بررسی دقیق آن‌ها به نتایج عالی برسید.

سیدمحمد حسینی

پاسخ 3- مطالعه‌ی درس‌های عمومی (مطالعه‌ی مفهومی و عمقی) در گام اول باید با دقت انجام شود. کتاب تابستان رویکرد ویژه‌ای برای درس‌های عمومی سال سوم شما دارد. پس از مطالعه‌ی دقیق مطالب، ترجیحاً 24 ساعت پس از مطالعه‌ی مطالب باید برای حل تست‌های همان مبحث از کتاب زرد برنامه‌ریزی کنید. سؤالات انتخابی هر درس در کتاب زرد عمومی به تفکیک رشته‌ی آزمایشی کنکور مشخص شده است. تعداد سؤالات در هر رشته‌ی آزمایشی در کتاب زرد محدود است (فرضاً 5 مجموعه سؤال گروه تجربی). در جلد اول کتاب زرد، مشخص شده  که هر سؤال مربوط به مباحث چه کتابی است. به این شکل برای هر آزمون با حدود 50 تست رو‌به‌رو خواهید بود تا با حل دقیق و تحلیل آن‌ها هم مطالعه‌ی درس‌های عمومی را عمیق‌تر کنید و هم برای آزمون آماده‌تر شوید. این استراتژی را با حفظ کردن سؤالات همسان نبینید.

حسام زینی لشکاجانی

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب