کدام ازداوطلبان کنکور می‌تواننددانشگاه فرهنگیان راانتخاب کنند

معاون آموزشی دانشگاه فرهنگیان با اشاره به پذیرش ۱۰ هزار دانشجو معلم از طریق کنکور سال ۹۵ شرط پذیرش داوطلبان در این دانشگاه را اعلام کرد.

کدام  ازداوطلبان کنکور می‌تواننددانشگاه فرهنگیان راانتخاب کنند

معاون آموزشی دانشگاه فرهنگیان با اشاره به پذیرش ۱۰ هزار دانشجو معلم از طریق کنکور سال ۹۵ شرط پذیرش داوطلبان در این دانشگاه را اعلام کرد.

نعمت‌الله موسی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم درخصوص ضوابط جذب دانشجو معلم از میان داوطلبان آزمون سراسری سال 95 توسط دانشگاه فرهنگیان اظهار کرد: امسال حدود 10 هزار نفر از میان داوطلبان کنکور 95 و ذیل قانون متعهدین خدمت در دانشگاه فرهنگیان جذب می‌شوند.

وی افزود: دانشجو معلمان پس از اتمام تحصیل از بوم برای بوم یعنی از منطقه‌ای خاص برای خدمت در همان منطقه جذب می‌شوند. پذیرفته شدگان در دانشگاه فرهنگیان براساس امکانات دانشگاه در استان خود یا منطقه‌ای دورتر آموزش می‌بینند.

معاون آموزشی دانشگاه فرهنگیان گفت: شرط پذیرش داوطلبان در دانشگاه فرهنگیان داشتن تراز نمره 6500 است همچنین معدل سه سال پایانی دوره دبیرستان آنها باید بالای 15 و حدکثر سن آنها 22 سال باشد.

موسی‌پور با اشاره به اینکه پذیرفته‌شدگان دانشگاه فرهنگیان در 16 رشته کارشناسی تحصیل خواهند کرد، افزود: توزیع افراد در استان‌ها متفاوت است به عنوان مثال بیشترین پذیرش را با تعداد 1400 نفر در استان تهران و 1200 نفر در استان خوزستان داریم.

وی بیان کرد: یک سوم ظرفیت جذب دانشجومعلم اختصاص به خانم‌‌ها و دوسوم اختصاص به آقایان دارد.این افراد براساس نیازهای اقلیمی و جنسیتی آموزش‌وپرورش در سال 1399 پذیرش می‌شوند.

معاون آموزشی دانشگاه فرهنگیان با اشاره به اینکه در تمام رشته‌های مورد نیاز آموزش‌‌وپرورش جذب دانشجو داریم، گفت:‌از تعداد 10 هزار ظرفیت، 4هزار و 500 ظرفیت به آموزش‌ ابتدایی اختصاص دارد و مابقی مربوط به دوره متوسطه است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب