رابطه دوستانه با فرزندان، مصونیت از خطرات اجتماعی

دوستی و روابط صمیمیانه با فرزندان باعث افزایش امنیت روانی خانواده می‌شود.

رابطه دوستانه با فرزندان، مصونیت از خطرات اجتماعیطاهره فیضیان روان شناس و مشاور خانواده در گفتگو با خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به شیوه های ارتباط دوستانه با فرزندان، اظهار داشت: دوستی و رابطه صمیمی والدین و فرزندان در افزایش امنیت روانی اعضای خانواده و افزایش گرما و صمیمیت آن تأثیر بسیار زیادی دارد. جوانان و نوجوانان به جای اینکه مسائل و مشکلاتشان را با دیگران در میان بگذارند با والدین خود مطرح کرده و در معرض خطرات کمتری قرار میگیرند.

وی افزود: پدر و مادرها باید سعی کنند تا حدی به دنیای فرزندانشان نزدیک شوند، با نیازها و مقتضیات سنی آانها آشنا شده و در مواقعی خود را به جای آنها بگذارند تا درک درستی از شرایط آنها داشته باشند.

این کارشناس ادامه داد: برای این کار باید از رفتارهای تحکم آمیز دوری کرده و ادبیات صمیمانه ای با فرزندمان داشته باشیم، به فرزندانمان اطمینان دهیم که می توانند به ما اعتماد کنند و مشکلاتشان را با ما در میان بگذارند.

وی در پایان گفت: همواره حق انتخاب و ابراز عقیده به فرزندان داده و در تصمیم گیری ها نظرات آنها را جویا شویم. و به کودکانمان یادآور شویم که دوستی و صمیمیت بینمان ربطی به اختلاف عقیده و نظر ما ندارد و این مسائل دو مقوله کاملا مجزا از هم است. 

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
خرید کتاب