برای افزایش هوش کودکتان به او محبت کنید

در آغوش گرفتن کودک نه تنها یکی از راه‌های ایجاد محبت است بلکه باعث افزایش رشد ذهنی او می‌شود.

برای افزایش هوش کودکتان به او محبت کنیدفریبا احدی بیگلو روان شناس و مشاور در گفتگو با خبرنگار حوزه جوانان و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار داشت: در آغوش کشیدن کودک نه تنها موجب وابستگی های عاطفی میان او و والدین می شود بلکه در افزایش مهارت های اجتماعی در آینده، شکل گیری شخصیت، هوش و استعداد فرزند تأثیرگذار است.

وی در ادامه تصریح کرد: افرادی که در دوران کودکی و حتی نوزادی بیشتر از جانب والدین خود مورد محبت و نوازش قرار گرفته اند دارای قدرت تحلیل بیشتر و احساسات گسترش یافته تر خواهند بود همچنین در آینده به راحتی می توانند این محبت را به اطرافیان، همسر و فرزندان خود انتقال دهند.

احدی بیگلو اضافه کرد: تصور اینکه در آغوش کشیدن و محبت به فرزند خود روش تربیتی صحیحی نیست، کاملاً اشتباه است و باید این کار به موقع و به اندازه در قبال کودک انجام شود.

این روان شناس در پایان تأکید کرد: لازم نیست برای محبت به کودک حتماً او را بغل کنید، بلکه  در زمانی که مشغول بازی است می توان او را نوازش کرد و فقط کافیست که فرزندتان وجود پر مهر شما را درک کند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
تعادل شیمیایی از شیمی چهارم دبیرستان
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( چهارم رياضي)
دبیر : فرزاد نجفی کرمی