کتابی که در هر صفحه اش باید معمایی را حل کنید

به تازگی وسیله‌ای تفریحی به شکل یک کتاب چوبی چند لایه طراحی شده است که از ماجرای یکی از شاگردان داوینچی حکایت دارد.

کتابی که در هر صفحه اش باید معمایی را حل کنیدبه گزارش خبرنگار حوزه فن‌آوری‌های نوین  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ "کودکس سیلندا" (Codex Silenda) یک پازل پیچیده به شکل یک کتاب چوبی 5 صفحه‌ای است که در آن حل سوال هر صفحه مستلزم پاسخ به معمای صفحه قبل است. این وسیله به گونه‌ای طراحی شده است که برای جواب معمای آن، باید قفل‌های مکانیکی تمام صفحات به ترتیب باز شوند.

گفته می‌شود، یکی از شاگردان لئوناردو داوینچی که زمانی در کارگاه‌های آموزشی این دانشمند و هنرمند پرآوازه ایتالیایی حضور می‌یافت، روزی که داوینچی به مسافرت می‌رود، تصمیم می‌گیرد پازل را حل کند.

در اولین صفحه "دست‌نگاشت سیلندا" یک سازه عنبیه‌شکل مکانیکی را مشاهده می‌کنید که با حرکت دادن اهرم کنار آن باز و بسته می‌شود. با باز شدن عنبیه مکانیکی، معما وارد مرحله بعد می‌شود.

"برادی ویتنی" (Brady Whtney)، خالق این اثر هنری برای تولید تعداد بیشتری از این وسیله به نهاد "کیک استارتر" (Kickstarter) که در زمینه کمک به پروژه‌های خلاقانه فعالیت دارد، درخواست کمک مالی کرده است. در صورت تامین مالی به مبلغ 30 هزار دلار، پروژه ساخت 500 عدد از این پازل دست‌ساز آغاز خواهد شد.

گفتنی است، در حال حاضر مبلغ 160 هزار دلار در سایت کیک‌استارتر جمع‌آوری شده و 20 روز تا پایان دوره تبلیغات این وسیله زمان باقیست.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب