شارژ تجهیزات الکترونیکی با توربین قابل حمل

شرکت Enomad کره جنوبی یک توربین قابل حمل با عنوان Estream تولید کرده است که در مقایسه با نمونه‌های موجود در بازار ظرفیت بالاتر و قابلیت حمل بهتری دارد.شرکت Enomad کره جنوبی یک توربین قابل حمل با عنوان Estream تولید کرده است که در مقایسه با نمونه های موجود در بازار ظرفیت بالاتر و قابلیت حمل بهتری دارد.ابعاد این توربین جدید که عمدتا از جنس ABS و پلی کربنات ساخته شده، 24.5 در 6.5 سانتیمتر است و قطر پروانه های آن به 21 سانتیمتر می رسد. وزن این توربین حدود 800 گرم است و بین 2.5 تا 5 وات توان تولید می کند. انرژی حاصل از این توربین در یک باتری 6400 میلی آمپری از نوع Li-ion ذخیره می شود. 

به گفته شرکت Enomad شارژ کامل باتری این توربین با استفاده از جریان آب در حدود 4.5 ساعت طول می کشد. همچنین می توان آن را با استفاده از یک پورت micro USB هم شارژ کرد. باتری دارای شارژ کامل قادر است یک گوشی آیفون را سه بار شارژ کند. 

اجزای توربین Estream را می توان به دوبخش باتری و توربین تفکیک کرد. این توربین سه پورت USB با توان خروجی 7.5 وات دارد که با استفاده از آن می توان به طور همزمان سه گوشی هوشمند را با دو برابر سرعت معمول در پورت های USB، شارژ کرد. 

در حال حاضر سرمایه لازم برای تولید Estream از طریق یک کمپین عمومی تامین می شود و هر شخصی که 180 دلار به این کمپین کمک کند، یک عدد توربین قابل حمل دریافت خواهد کرد.

منبع :