چین سفینه فضایی مافوق صوت می‌سازد

چین در حال ساخت هواپیمای جت مافوق صوت است که می‌تواند فضانوردان و چه بسا افراد عادی را به لبه فضا ببرد.

چین سفینه فضایی مافوق صوت می‌سازد

چین در حال ساخت هواپیمای جت مافوق صوت است که می تواند فضانوردان و چه بسا افراد عادی را به لبه فضا ببرد.

به گزارش ایرنا از پایگاه اینترنتی دیلی میل، این هواپیما مدت زمان و هزینه سفرهای فضایی را به اندازه قابل توجهی کاهش می دهد.

شرکت علوم و فناوری هوا و فضای چین (CASTC) تحقیقات در زمینه ساخت هواپیمایی را آغاز کرده است که می تواند از باند فرودگاه پرواز کند و خدمه را به مدار پایین زمین ببرد.

ادعا شده است که هواپیمای طراحی شده جایگزین کارآمدتری برای شاتل فضایی بازنشسته ناسا است که با موشک به فضا پرتاب شد اما روی باند فروگاه به زمین نشست.

به نوشته نشریه پاپیولار ساینس Popular Science، هواپیمای چینی ها همانند یک هواپیمای عادی از روی باند بلند می شود و سپس موتور مافوق صوت اسکرم جت ( scramjet) آن شروع به کار کرده و هواپیما را تقریبا به ارتقاع 100 کیلومتری بالای سطح دریا می برد.

در این نقطه بوسترهای راکت رانش بیشتری را ایجاد می کنند و به هواپیما قدرت بیشتری برای فرار از اتمسفر پایین تر زمین می دهند.

با برچیده شدن برنامه شاتل فضایی ناسا از سال 2011 ، ساخت یک هواپیمای فضایی هیبریدی به چینی ها دست برتر را در رقابت فضایی می دهد.

طبق گزارش نشریه پاپیولار ساینس، جزئیات هواپیما در این مرحله اولیه ناقص است اما به صورت بالقوه می تواند به سرعت های پنج ماخ برسد.

چند هفته قبل نیز روسیه اعلام کرد که در حال ساخت هواپیمایی مافوق صوت است که می تواند در عرض دو ساعت به هر نقطه از دنیا سفر کند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب