صفحه‌ی لمسی ژل قابل نصب روی ساعد

بسیاری از شرکت‌های فناوری در فکر صفحه‌های نمایش منعطف پوشیدنی برای آینده هستند. اما تا به امروز هر چیزی که تولیدشده یا کاربردی نبوده یا زشت بوده و یا هردوی این معایب را داشته است

صفحه‌ی لمسی ژل قابل نصب روی ساعد

 بسیاری از شرکت‌های فناوری در فکر صفحه‌های نمایش منعطف پوشیدنی برای آینده هستند. اما تا به امروز هر چیزی که تولیدشده یا کاربردی نبوده یا زشت بوده و یا هردوی این معایب را داشته است. اما اکنون محققان دانشگاه ملی سئول در کره جنوبی ایده‌ی جدیدی دارند؛ این محققان در مقاله‌ی که در مجله‌ی Science منتشر کردند صفحه‌ی لمسی منعطفی را که از مواد کشسان به نام هیدروژل (آب ژل) ساخته‌شده را معرفی کردند. برای آشنایی بیشتر با ترنجی همراه شوید.این صفحه در جهات مختلفی کشیده شده در نهایت به دور ساعد انسان بسته می‌شود. هیدروژل دارای نمک لیتیوم کلراید است که به عنوان رسانا عمل کرده و به مرطوب ماندن ژل هم کمک می‌کند. این گزارش توضیح می‌دهد که چطور الکترودهای پایانه‌ی این صفحه‌ی لمسی در ولتاژی مشابه به کار گرفته می‌شوند تا در نهایت یک میدان الکترواستاتیک یکنواخت را تشکیل دهند و با لمس کردن این صفحه توسط انگشت این میدان آشفته شده و مدار قطع می‌شود. این محققان به منظور تسهیل ارتباط میان صفحه و کامپیوتر یک برد کنترل‌کننده را هم طراحی کرده‌اند. این صفحه به لمس ، فشار، نگه‌داشتن، کشیدن و جابجا کردن انگشت پاسخ می‌دهد و در نهایت می‌توان با این صفحه کارهایی مانند تایپ، پخش موسیقی و یا بازی شطرنج را انجام داد.

محققان این صفحه را در حالت‌های مختلفی از جمله حالت دایره‌ای امتحان کرده‌اند و حتی تا 1000 درصد نسبت به حالت عادی آن را کشیده‌اند. اگرچه با ضخیم تر شدن هیدروژل کمی از حساسیت آن کاسته می‌شود اما حتی در این حالت هم حساسیت کافی را برای دریافت دستورات خواهد داشت و تنها بعد از 100 بار چرخاندن این صفحه به دور خود کمی افزایش مقاومت نسبت به لمس را شاهد بودند. محققان در این فکر هستند که شاید با تبخیر آب در ژل به نتایج بهتری دست یابند.

بسیار خب به طور قطع ما همچنان فاصله‌ی زیادی تا استفاده از صفحه‌های نمایش منعطف داریم اما شاید بتوان گفت در حال نزدیک شدن به این فناوری هستیم.

صفحه‌ی لمسی ژل قابل نصب روی ساعد


پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب