سلامت پوست نشانه سلامت بدن

شما احتمالا می‌دانید پوست گسترده‌ترین اندام بدن است، اما دانشمندان دانمارکی بتازگی جزئیات تازه‌ای از چگونگی عملکرد پوست ارائه کرده‌اند.

سلامت پوست نشانه سلامت بدن

شما احتمالا می‌دانید پوست گسترده‌ترین اندام بدن است، اما دانشمندان دانمارکی بتازگی جزئیات تازه‌ای از چگونگی عملکرد پوست ارائه کرده‌اند. محققان دانمارکی پی بردند عملکرد، سلامت و پویایی اندام‌های داخلی بدن درواقع کاملا با بی عیب و نقص بودن پوست ارتباط دارد.

در یک پروژه گروهی که در دانشگاه جنوبی دانمارک انجام شد، محققان نشان دادند پوست با سایر قسمت‌های بدن در تعامل و ارتباط است. براساس نتایج تحقیقات این دانشمندان، وقتی پوست در شرایط مناسبی قرار ندارد، این احتمال وجوددارد که آنچه در درون بدن می‌گذرد نیز از شرایط خوبی برخوردار نباشد. محققان طی این تحقیق مشاهده کردند پوست انسان به طور مستقیم با کبد و دیگر اندام‌های حیاتی بدن ارتباط برقرار می‌کند.

بررسی‌های این محققان روی موش‌ها نشان داد پوست بر سوخت و سازی که در کبد صورت می‌گیرد، تاثیر می‌گذارد و این اتفاق بسیار شگفت‌انگیزی است. دانشمندان دانمارکی پی برده‌اند بیرون‌زدن آب از پوست موش، باعث می‌شود موش احساس سرما کند. در نتیجه این حالت، چربی‌های ذخیره شده در بافت‌های چربی تجزیه می‌شوند و چربی‌های تجزیه شده به سمت کبد حرکت می‌کنند. درواقع موش، انرژی را از بافت‌ها به کبد منتقل می‌کند.

ارتباطی که میان قسمت‌های مختلف بدن وجود دارد شگفت‌انگیز است و این که همه اندام‌ها در شرایط بهینه قرار داشته باشند، مهم‌ترین نکته برای سلامت کلی بدن به شمار می‌آید.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب