رفع تشنگی با بادام زمینی

تصور این که مجبورید در هوای گرم، بطری آبی همراه داشته باشید یا در خطوط شلوغ مترو و اتوبوس مراقب باشید بدنتان دچار کم آبی نشود، می‌تواند خسته‌کننده باشد، اما به چه روش دیگری می‌توانید ....

رفع تشنگی با بادام زمینی

تصور این که مجبورید در هوای گرم، بطری آبی همراه داشته باشید یا در خطوط شلوغ مترو و اتوبوس مراقب باشید بدنتان دچار کم آبی نشود، می‌تواند خسته‌کننده باشد، اما به چه روش دیگری می‌توانید مراقب باشید بدنتان دچار کم آبی نشود؟

شاید شما فکر کنید در هوای گرم باید از خوردن مواد غذایی شور خودداری کنید، اما در حقیقت خوردن مقداری بادام‌زمینی یا چوب شور می‌تواند به حفظ آب بدن شما کمک کند. تاکنون و پس از تحقیقات انجام شده، بخوبی مشخص شده است هنگامی که تعادل آب و نمک در جریان خون به هم می‌خورد و نیاز به رقیق‌تر شدن نمک خون داریم، بدن سیگنالی به مغز می‌فرستد تا ما آب بنوشیم. این اندازه‌گیری و تنظیم توسط بخشی از مغز به نام هیپوتالاموس انجام می‌شود. اما اگر بادام‌زمینی بخورید، قبل از این که نمک به معده شما و حتی به جریان خونتان برسد، مغزتان تصور آنچه را که قرار است اتفاق بیفتد پیش‌بینی کرده و حس تشنگی را در بدن ایجاد می‌کند.

نشانه‌های پنهانی وجود دارد که منجر به این واکنش چند حسی می‌شود‌. نگاه کردن به عکس بادام‌زمینی یکی از آن نشانه هاست که باعث ایجاد این واکنش شده و به شما یادآوری می‌کند در هوای گرم آب بنوشید. بنابراین همراه داشتن تعدادی عکس از تنقلات شور در کیف خود همراه با یک بطری آب می‌تواند به حل مشکل کمک کند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
حرکت نوسانی از فیزیک چهارم ریاضی
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( چهارم رياضي)
دبیر : پدرام رحمتی