اهمیت اشتغال در انتخاب رشته

اگر بتوان شغل آینده را درون خانواده و نزدیکان پیدا کرد، می‌توان در صورت رتبه‌ی مناسب رشته‌ای را انتخاب کرد که با شغل مذکور ارتباط و هماهنگی داشته باشد و در جاده‌ای کوبیده‌شده حرکت کرد.

اهمیت اشتغال در انتخاب رشته

- موقعیت شغلی در جامعه

این موضوع برخلاف آن‌چه به نظر می‌رسد چندان ساده نیست؛ یعنی رشته‌ای که هم‌اکنون کار و موقعیت اجتماعی مطلوبی در بازار کار دارد ممکن است چند سال دیگر وضعیت چندان خوبی نداشته باشد؛ زیرا بازار کار متأثر از تحولات اقتصادی و اجتماعی جامعه و پیشرفت‌‌های تکنولوژیست است؛ اما به هر حال هر کس علاقه‌مند است در آینده از تحصیلات دانشگاهی خود برای گذران زندگی استفاده کند و در شغلی مشغول به کار شود که حتی‌الامکان رابطه‌ی مستقیم با تحصیلاتش داشته باشد و از این راه به درآمد و موقعیت اجتماعی مطلوب دست یابد.

- امکان اشتغال نزد خانواده و نزدیکان

اگر بتوان شغل آینده را درون خانواده و نزدیکان پیدا کرد، می‌توان در صورت رتبه‌ی مناسب رشته‌ای را انتخاب کرد که با شغل مذکور ارتباط و هماهنگی داشته باشد و در جاده‌ای کوبیده‌شده حرکت کرد. با این کار ضمن اطمینان از آینده‌ی شغلی می‌توان کارآموزی، پروژه‌های درسی، درس‌های انتخابی و در برخی موارد، پایان‌نامه‌ی تحصیلی را نیز با توجه به این موضوع انتخاب کرد و با انگیزه‌ی بیش‌تری به ادامه‌ی تحصیل پرداخت.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب