ایران دومین کشور برتر دنیا در تولید برخی لیزرها

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های لیزر، فوتونیک و ساختارهای میکرونی معاونت علمی گفت: ایران در تولید برخی از انواع لیزر از جمله لیزرهای دیسک جزء رتبه‌های ۳-۲ است.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدصادق ذبیحی در رابطه با جایگاه لیزر ایران در دنیا گفت: فناوری لیزر از مهمترین فناوری‌های قرن بیست و یکم و یکی از ۱۰ فناوری برتر و کلیدی دنیا قلمداد می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر کشورهای آمریکا، فرانسه، آلمان، روسیه و ایران کشور های پیشرو در زمینه دانش لیزر هستند که ایران در آسیا نیز رتبه اول را دراختیار دارد و در این عرصه حتی از چین، کره، ژاپن و ترکیه نیز جلوتر است و همچنین در تولید برخی از انواع لیزر از جمله لیزرهای دیسک جزو ۳-۲ کشور اول دنیاست.

وی توضیح داد: استفاده از فناوری لیزر در زمره ضروریات توسعه و پیشرفت ایران اسلامی است. لیزرها در بسیاری از زمینه‌ها؛ از جمله صنعت، پزشکی، مخابرات، کاربردهای نظامی، کاربردهای آزمایشگاهی و تحقیقاتی و... کاربردهای فراوانی دارد.

به گفته وی، لیزر قابلیت‌های متنوعی در مرزهای علم و فناوری دارد و می‌تواند نقش مهمی را در ارتقاء بخش‌های مختلف و خلق فناوری‌هایی که به ارتقای قدرت دفاعی، علمی و اقتصادی کمک می‌کنند ایفا کند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب