ساخت پنجره مات شونده که نیازی به پرده ندارد

گروهی از محققان موسسه فناوری ماساچوست موفق به طراحی روشی شدند که به واسطه آن بتوان شیشه پنجره‌ها را از حالت شفاف به مات تبدیل کرد.

ساخت پنجره مات شونده که نیازی به پرده ندارد

به گزارش ایسنا به نقل از انگجت، این روش بسیار مقرون به صرفه بوده و افراد می‌توانند بجای استفاده از پرده یا روش‌های مختلف برای پوشش دهی پنجره‌ها از آن استفاده کنند.

 محققان در این روش از مواد الکتروکرومیک استفاده می‌کنند که با استفاده از میزان کمی برق می‌تواند فورا رنگ شیشه را از شفاف به سیاه تبدیل کند.

به گفته محققان این پژوهش، این اولین بار نیست که روشی برای تغییر رنگ و حالت شیشه پنجره ها ابداع می‌شود اما تفاوت این طرح با طرح‌های پیشین این است که در زمان کمتری این کار را انجام شده و بسیار مقرون به صرفه است.
تکنیک‌های دیگر برای تغییر رنگ شیشه‌ها به چندین دقیقه زمان دارند و گاهی نمی‌توانند پس از مات کردن آنها، مجددا شیشه‌ را به حالت اولیه خود برگردانند .علاوه بر این، روش‌های دیگر نیاز به یک جریان ثابت از ولتاژ دارند تا بتوانند شیشه را در حالت مات نگه دارند.

 اما محققان در این روش برای مات نگه داشتن شیشه ها نیاز به اتصال دائم آنها به یک منبع برق نیست.

این روش در آینده می‌تواند بسیار کارآمد و فراگیر شده و به کاربران برای صرفه جویی در هزینه و انرژی کمک کند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
حرکت نوسانی از فیزیک چهارم ریاضی
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( چهارم رياضي)
دبیر : پدرام رحمتی