تولید 280 تن بذر اصلاح شده گندم و جو

معاون پژوهشی مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی لرستان از تولید 280 تن بذر پرورشی گندم و جو در بروجرد خبر داد.

تولید 280 تن بذر اصلاح شده گندم و جو

دکتر طهماسب حسین‌پور در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: امروزه به تدریج و با افزایش آگاهی در مورد امور به‌زراعی و به‌نژادی و نیز افزایش مراودات سازمان‌های تحقیقاتی ایرانی با طرف‌های خارجی ازجمله موسسه ایکاردا، کیفیت ارقام مختلف گندم و جو رو به بهبود گذاشته است.

وی افزود: مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی دارای بخشی به نام اصلاح بذر است که در این راستا کار می‌کند و اهدافی نظیر پتانسیل‌یابی کشت محصولات زراعی و باغی در استان، معرفی ارقام اصلاح شده جدید و برتر برای مناطق مختلف آن را پیگیری می‌کند.

حسین‌پور ادامه داد: همچنین با مطالعه در زمینه خسارت‌های ناشی از تنش‌های زنده و غیرزنده به گونه‌های گیاهی مختلف و حل مسائل زراعی، فیزیولوژیکی این گونه‌ها و... اجرای طرح‌های مشترکی با سایر بخش‌ها و واحدهای تحقیقاتی را برنامه‌ریزی و دنبال می‌کند.

معاون پژوهشی مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی لرستان، از تولید 280 تن بذر اصلاح شده گندم و جو در بروجرد خبر داد و افزود: این ارقام شامل گندم و جو آبی و دیم هستند که در تحقیقات بذری تولید شده‌اند.

وی تصریح کرد: گندم دیم تولیدی شامل آذر دو، باران، تکاب و اوحدی است و پیشگام، میهن، سیروان و حیدری جز گندم‌های آبی تولید شده ما هستند. برای جو نیز رقم‌های بهمن و نیمروز را داریم که جزو ارقام آبی محسوب می‌شوند.

حسین‌پور یادآور شد: گندم‌های تولید شده پس از طی مراحل پروسسینگ و بوجاری بین کشاورزان جهت تولید انبوه توزیع خواهد شد. رقم‌های حیدری، باران و تکاب برای اولین بار در استان تولید شده‌اند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب