ناسا زیستگاه فضایی می‌سازد

ناسا ساخت نمونه اولیه از زیستگاه‌های فضایی را که قرار است فضانوردان در ماموریت‌های خارج از منظومه شمسی در آن‌ها ساکن شوند، با کمک شرکت‌های خصوصی آغاز می‌کند.

ناسا زیستگاه فضایی می‌سازدبه گزارش گروه اخبار علمی ایرنا از ساینس، تا کنون ناسا با شش شرکت خصوصی به منظور توسعه زیستگاه های فضایی وارد مذاکره شده است و تمام این شرکت ها موافقت خود را برای عضویت در برنامه NextSTEP-2 اعلام کرده اند.

هدف اصلی این برنامه که در سال 2015 میلادی اولین فاز آن اجرا شد، گردهم آوردن دانشمندان و شرکت های خصوصی به منظور توسعه نسل بعدی فناوری های اکتشاف فضا است.

هدف ناسا از اجرای فاز جدید این برنامه، ساخت و تولید زیستگاه های فضایی مناسب برای زندگی و تحقیقات فضانوردان در سطح زمین است. این زیستگاه علاوه بر زنده نگه داشتن فضانوردان در اعماق فضا و در محیط های فوق العاده خطرناک، باید تمام امکانات لازم برای انجام تحقیقات و آزمایشات موردنیاز دانشمندان را هم فراهم کند.

به گفته مقامات ناسا، یک زیستگاه فضایی مناسب باید علاوه بر فشار حجمی متناسب، دربرگیرنده مجموعه جامعی از مولفه ها و سیستم های پیشرفته باشد که شامل قابلیت اتصال به فضاپیما، ابزارهای کنترل محیط و تجهیزات پشتیبانی از حیات، مدیریت لجستیکی، ابزارهای اندازه گیری و محافظتی تشعشعات، فناوری های آتش نشانی و امکانات مورد نیاز برای تامین سلامت خدمه باشد.

شرکت های خصوصی همکار ناسا تاکنون طرح های مختلفی را برای زیستگاه های فضایی ارائه کرده اند، اما تنها زمان مشخص می کند که کدامیک از این طرح ها در جریان ساخت زیستگاه ها مورد استفاده قرار می گیرند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب