زمین هر ثانیه ۱۰ میلیارد بار بمباران می‌شود

اخترشناسان میزان نوری که از خارج از کهکشان راه شیری راهی زمین می‌شود را با دقت محاسبه کردند و دریافتند ما در هربار خروج از خانه در ثانیه توسط ۱۰ میلیارد فوتون میان کهکشانی بمباران می‌شویم

زمین هر ثانیه ۱۰ میلیارد بار بمباران می‌شود

اخترشناسان میزان نوری که از خارج از کهکشان راه شیری راهی زمین می‌شود را با دقت محاسبه کردند و دریافتند ما در هربار خروج از خانه در ثانیه توسط ۱۰ میلیارد فوتون میان کهکشانی بمباران می‌شویم، چه شب باشد و چه روز.

براساس گزارش دیسکاوری، شاید 10 میلیاردفوتون به ظاهر زیاد بیاید اما منشا بیشتر فوتون‌هایی که بدن انسان جذب می‌کند،‌ خورشید  است و درحدود 10 تریلیونیوم از آفتاب‌سوختگی‌های تابستانه دراثر تشعشعاتی ایجاد می‌شوند که از منابعی به جز خورشید به زمین رسیده‌اند.

به گفته سیمون درایور محقق مرکز بین‌المللی مطالعات رادیواخترشناسی (ICRAR)، بیشتر فوتون‌های نوری که انسان را هدف قرار می‌دهند، از خورشید به زمین رسیده‌اند، چه به صورت مستقیم توسط آسمان پراکنده شده باشند و چه بازتابی از نور خورشید بر سطح غبارهای سامانه خورشیدی باشند. با این همه انسان تحت تاثیر تشعشعات فراکهکشانی نیز قرار دارد که نورهای پس‌زمینه فراکهکشانی شهرت دارند. این فوتون‌ها از قلب ستاره‌های کهکشان‌های دورافتاده یا دیگر اجرام کهکشانی،‌حتی ماده‌ای که در گرداب یک سیاهچاله به دام افتاده،‌ تابیده شده‌اند.

گروهی از محققان از دانشگاه‌های استرالیای غربی، آریزونا و دانشگاه کاردیف داده‌های جمع‌آوری شده توسط کاوشگر تکامل کهکشانی ناسا، تلسکوپ کاوشگر فروسرخ میدان باز، تلسکوپ اسپیتزر، هابل و هرشل را بررسی کرده و توانستند میزان نور دریافتی زمین را در قالب فوتون‌هایی که در طول موج‌های مختلف به زمین برخورد می‌کنند،‌با دقتی بسیار بالا محاسبه کنند.

در نهایت محققان دریافتند زمین در هر لحظه توسط 10 میلیارد فوتون از نورهای میان‌کهکشانی بمباران می‌شود. این رقم بسیار تهدید‌کننده به نظر می‌آید اما محققان می‌گویند برای اینکه چنین نوری بتواند آسیب زا باشد، باید بدن برای چندین تریلیارد سال در معرض آن قرار گیرد،‌زیرا ابرهای پراکنده در سرتاسر جهان مانند یک لایه محافظ عمل کرده و مانع از رسیدن پرتوهای مخرب به زمین می‌شوند. این مطالعات در راستای درک بهتر چگونگی شکل‌گیری و تکامل انرژی، جرم و ساختار جهان هستی انجام گرفته‌است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب