آغاز انتخاب رشته براساس سوابق تحصیلی در کنکور 95

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: انتخاب رشته داوطلبان متقاضی ثبت نام در رشته‌های بدون آزمون از ساعت 17 امروز آغاز می‌شود.

آغاز انتخاب رشته براساس سوابق تحصیلی در کنکور 95

حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: علاوه بر داوطلبانی که در کنکور سراسری، مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی شده اند و متقاضی شرکت در رشته های بدون آزمون براساس سوابق تحصیلی هستند، تمام داوطلبانی که در آزمون سراسری سال ۹۵ ثبت نام کرده ولی در جلسه آزمون غایب بوده اند نیز می توانند بر اساس سوابق تحصیلی در رشته های بدون آزمون ثبت نام کنند. 

وی ادامه داد: داوطلبان آزمون سراسری سال 1395 می توانند برای انتخاب رشته براساس سوابق تحصیلی در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی از ساعت 17 امروز به سایت سازمان سنجش  مراجعه نمایند.

توکلی تصریح کرد: آن دسته از داوطلبانی که دیپلم خود در رشته های ریاضی و فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و معارف اسلامی را از سال  84 به بعد اخذ کردند و امتحانات یک یا چند درس آنها به صورت نهایی، سراسری و کشوری برگزار شده سوابق تحصیلی دیپلم به میزان حداکثر 25 درصد به صورت تأثیر مثبت در نمره کل نهایی داوطلب لحاظ می‌شود.

توکلی یادآور شد: متقاضیانی که در آزمون سراسری سال 95 ثبت نام نکرده‌اند، می توانند در رشته های تحصیلی آزمون سراسری 95 که پذیرش در آنها صرفا بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) صورت خواهد گرفت، انتخاب رشته کنند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب