درمان بیماری‌های صعب‌العلاج با استخراج سلول‌های بنیادی از دهان

در آینده دندانپزشکی بازساختی و استخراج سلول‌های بنیادی از دهان به عنوان یکی از ابزارهای مهم در درمان بیماری‌هابه ویژه بیماری‌های صعب‌العلاج تبدیل می‌شود.

درمان بیماری‌های صعب‌العلاج با استخراج سلول‌های بنیادی از دهان

به گزارش ایسنا، امیرعلی حمیدیه در دومین سمپوزیوم سلول‌های بنیادی و دندانپزشکی بازساختی در بیماری‌های دهان، فک و صورت، سلامت و امنیت را از عناصر حیاتی برای زندگی بشر برشمرد و بیان کرد: به زودی دندانپزشکی بازساختی و استخراج سلول‌های بنیادی از دهان به عنوان ابزاری به منظور درمان بیماری‌های صعب العلاج به کار خواهد رفت.

کاربرد سلول‌های بنیادی انقلابی بزرگ در جامعه پزشکی است

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی ضمن بحث پیرامون این موضوع که کاربرد سلول‌های بنیادی در درمان بیماریها به عنوان انقلاب چهارم پزشکی است، اظهار داشت: اهمیت علوم سلول‌های بنیادی به اندازی است که رهبر معظم انقلاب سال گذشته این علم را جزو نوامیس علمی کشور برشمرند.

وی سلامت و امنیت را از عناصر حیاتی برای زندگی بشر برشمرد که در عصر حاضر دستیابی به این دو موضوع  به نوعی وابسته به پیشرفت‌های  زمینه سلول‌های بنیادی و دستیابی کشور به اشل‌های جهانی در این حوزه است.

در این کنگره ابوالفضل باقری رییس دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل و دبیر علمی کنگره با بیان اینکه این کنگره با هدف ارتقاء پیشرفت‌های علمی گروه‌هایی که در این حوزه فعالیت می‌کنند، بیان کرد:  سمپوزیوم سلول‌های بنیادی و دندانپزشکی بازساختی در بیماری‌های دهان، فک و صورت به همت دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل و با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوی ریاست جمهوری در چهار محور مهندسی بافت در دندانپزشکی، مباحث پایه در سلول های بنیادی دندانپزشکی و پزشکی بازساختی، اخلاق و استانداردهای در دندانپزشکی بازساختی و افق های نوین در درمان های دندانپزشکی با استفاده از فناوری‌های نوین برگزار می شود.

وی در ادامه تعداد شرکت کنندگان در کنگره را حدوداً 350 نفر اعلام کرد. 

بر اساس این گزارش، دومین سمپوزیوم سلول‌های بنیادی و دندانپزشکی بازساختی در بیماری‌های دهان، فک و صورت با حضور امیر علی حمیدیه، دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول‌های بنیادی و هیات همراه، ابوالفضل عسگری دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی و جمعی از اساتید این حوزه در محل هتل چالدران شهر توریستی سرعین در استان اردبیل روز 14 و 15 مرداد ماه برگزار شد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب