آیا خانه‌های نسل آینده قابلیت خود ترمیمی می‌یابند؟

یک سازمان آمریکایی در جستجوی کشف روش هایی است تا موادی را برای ساختمان سازی تولید کند که قابلیت خود ترمیمی و انطباق با فضای اطراف داشته باشند.

آیا خانه‌های نسل آینده قابلیت خود ترمیمی می‌یابند؟به گزارش روز سه شنبه گروه علمی ایرنا از دیلی میل، امروزه برای ایجاد سازه بر بتون و فولاد تکیه داریم اما حمل و نقل، تولید و نگهداری این مواد بسیار گران است.

حال سازمان آمریکایی 'دارپا' Darpa در پی یافتن روش هایی برای تولید موادی برآمده است که در محل و براساس نیاز قابل رشد باشند، توان خود ترمیمی داشته باشند و با تغییرات محیط نیز سازگار باشند.

این سازمان آمریکایی در قالب برنامه ای تحت عنوان 'مواد زنده مهندسی شده' (ELM)، قصد دارد خواص ساختاری مواد ساختمانی سنتی را با ویژگی هایی از سیستم های زنده ترکیب کند تا گروه جدیدی از مواد ساختمانی هیبریدی تولید کند.

کارگران از طریق برنامه ELM می توانند مواد مورد نیاز خود را از طریق مواد خام طبیعی و در محل رشد دهند؛ این کار نهایتا موجب کاهش مصرف انرژی و هزینه های مرتبط با روش های سنتی تولید و حمل و نقل می شود.

از سوی دیگر، این مواد جدید حاوی عناصر زنده هستند که اجازه می دهند سازه های کامل شده قابلیت خودترمیمی داشته باشند و به سایر تغییرات در محیط اطراف پاسخ دهند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب