ویروس زیکا به فلوریدای آمریکا رسید

«ریک اسکات» فرماندار ایالت «فلوریدا» آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد: نمونه ای جدید از ویروس زیکا در شهرستان « پالم بیچ» این ایالت مشاهده شده است.به گزارش خبرگزاری رویترز، «ریک اسکات» فرماندار ایالت فلوریدا آمریکا افزود: احتمالا انتقال ویروس زیکا از فردی که اخیرا به منطقه « وین وود» در شهرستان « میامی-دید» این ایالت سفرکرده است، انجام شده است.

دکتر «آنتونی فوسی» مدیر انستیتو ملی آلرژی و بیماری های مسری آمریکا نیز پیشتر گفته بود که این احتمال(بیشتر شدن موارد انتقال زیکا) قطعا زیاد نیست اما، این مساله ای است که ما همواره پیش بینی می کنیم و خود را برای بدترین حالت آماده می کنیم. با این حال، فکر نمی کنیم که این مساله به گستردگی وضعیتی تبدیل شود که در بزریل یا پورتو ریکو شاهدیم.

فوسی افزود، مقامات وزارت بهداشت برای کاهش پشه ها در مناطق آلوده در تلاشند و مردم را تشویق می کنند تا در خانه ها بمانند، خود را بپوشانند و از حشره کش استفاده کنند.

به گفته وی، آزمایش های مرحله اول واکسن زیکا احتمالا در هفته های آینده شروع می شود که در صورت موفقیت آمیز بودن، آزمایش های گسترده تر از اوایل سال 2017 شروع خواهد شد.

گزارش ها حاکی از ابتلای چهار نفر در آمریکا به ویروس زیکاست.

طبق برآورد سازمان جهانی بهداشت، ویروس زیکا احتمالاً در تمام کشورهای قاره آمریکا، به جز کشورهای کانادا و شیلی، شیوع خواهد یافت.

ویروس زیکا اولین بار در سال 1947 در اوگاندا در قاره آفریقا شناسایی شد.

منبع :

پشتیبانی و مشاوره انتخاب رشته کنکور 96
در رشته دلخواهتان با چه رتبه ای قبول می شوید ؟
پاسخ به سوالاتی درباره انتخاب رشته دانشگاه آزاد، ظرفیت مازاد ، شهریه ها ، پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد ، نحوه چیدمان رشته ها ، رشته های بدون کنکور و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب