راز برخورد حباب‌ها کشف شد

حققان دانشگاه استرالیایی ملبورن در یک پژوهش جدید راز برخورد حباب‌ها به یکدیگر را کشف و خاطر نشان کردند که این کشف کاربردهای بسیار گسترده‌ای در بسیاری از صنایع خواهد داشت.

راز برخورد حباب‌ها کشف شد

محققان دانشگاه استرالیایی ملبورن در یک پژوهش جدید راز برخورد حباب‌ها به یکدیگر را کشف و خاطر نشان کردند که این کشف کاربردهای بسیار گسترده‌ای در بسیاری از صنایع خواهد داشت.

به گزارش سرویس «علمی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محققان ادعا می‌کنند که درک رفتار حباب‌ها، کلید ارتقای روند تولید بسیاری از محصولات از بستنی گرفته تا امور معدنکاری و حتی بهبود عملکرد بسیاری از سلول‌های زنده هستند.

گروهی از مهندسان شیمی، شمیدانان و ریاضیدانان با استفاده از تسهیلات نانویی و میکروسکوپ اتمیک، نیروی بین حباب‌ها را در حین برخورد به هم اندازه‌گیری کردند.

ریموند داگاستین استادیار دانشگاه ملبورن دراین ‌باره عنوان کرد: با درک چگونگی برخورد و تلفیق حباب‌ها به یکدیگر می‌توان ماندگاری و ثبات بستنی را بیشتر کرد.

سایت اینترنتی نیوز دراین‌باره بیان کرد: این یافته‌ها همچنین به تصفیه آب آشامیدنی و افزایش کارایی صنعت استخراج معادن کمک قابل توجهی خواهد کرد.

پرفسور دریک چان نیز خاطر نشان کرد: از این یافته می‌توان در نهایت برای مطالعه روی رفتارهای سلول‌های زنده در بدن استفاده کرد.

شرح این یافته در مجله آنلاین دستاوردهای آکادمی ملی علوم منتشر شده است.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب