ساخت عایق‌بندی ساختمان از نمای خارجی در ایران

محققان در یک شرکت ساختمانی در تهران موفق به طراحی و ساخت صفحات پیش ساخته سبک با قابلیت نصب راحت بر نمای ساختمان شدند که به گفته آن‌ها میزان اتلاف انرژی را تا 50 درصد کاهش می‌دهد.

ساخت عایق‌بندی ساختمان از نمای خارجی در ایران

محققان در یک شرکت ساختمانی در تهران موفق به طراحی و ساخت صفحات پیش ساخته سبک با قابلیت نصب راحت بر نمای ساختمان شدند که به گفته آن‌ها میزان اتلاف انرژی را تا 50 درصد کاهش می‌دهد.

محمدصادق پارسا، مدیر بازرگانی شرکت سازنده این صفحات پیش ساخته سبک گفت: طبق مبحث 19 ساختمان‌سازی صفحات پیش ساخته سبک در راستای صنعتی‌سازی و توسعه صنعت انبوه‌سازی ساختمان طراحی و تولید شده‌اند.
وی ادامه داد: این صفحات برخلاف عایق‌های ساختمانی دیگر که از درون کار می‌شوند روی نمای خارجی ساختمان کار می‌شوند که این موجب شده تا 50 درصد مصرف انرژی کاهش یابد که بازده انرژی در کشور را افزایش می‌دهد. همچنین باعث مقاومت ساختمان و ایمنی آن در مواقع بحرانی چون زلزله و آتش سوزی است.
پارسا در خصوص ویژگی‌های این صفحات پیش ساخته خاطرنشان کرد: این صفحات عایق حرارتی و صوتی بالایی هستند. همچنین در برابر رطوبت‌ مقاوم هستند و برخلاف نمونه‌های دیگر آب را جذب نمی‌کنند و قارچ و کپک نمی‌زنند.

ساخت تولید کننده انرژی گرمایی از اصطکاک سطحی

محقق دانشگاه آزاد اسلامی موفق به تولید سیستم انرژی گرمایی شد که تنها با استفاده از اصطکاک سطحی، قادر است با استفاده از نصف برق مصرفی در بخاری‌های برقی محیط را گرم و هوای اطراف را نیز تصفیه کند.
علیرضا برادران نصیری اظهار داشت: در این نوع سیستم انرژی گرمایی با حداقل مصرف انرژی الکتریکی و بدون استفاده از سوخت‌های فسیلی کار می‌کند. دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: دراین طرح از طریق محاسبات آیرودینامیک، مجموعه شیارهایی روی چند لایه فلزی ایجاد شده است که این شیارها موجب افزایش اصطکاک بین مواد و در نهایت افزایش انرژی گرمایی تولید شده، می‌شوند. وی خاطرنشان کرد: براساس قوانین فیزیک هرچه نقاط قله و قعر موادی که به یکدیگر سابیده می‌شوند، بیشتر باشد میزان گرمای تولید شده بیشتر می‌شود. به گفته وی تصفیه هوای اطراف از دیگر مزایای این سیستم است و این مزیت به دلیل الیاف استفاده شده درسیستم حاصل می‌شود. این دستگاه در بیمارستان‌های صحرایی به خوبی قابل استفاده است.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب