منفی بافی را کنار بگذاریم

منفی بافی ازجمله مسائلی است که فرد را در تمام اتفاقات روزانه در گیر خود کرده و روابط اجتماعی یأس آور را به دنبال دارد.

منفی بافی را کنار بگذاریمامیر لطفی حقیقت  روان شناس و مشاور در گفتگو با خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار داشت: هر اندیشه ای که مانع  موفقیت در انجام امور و ناکار آمد جلوه دادن کارها شود منفی بافی و منفی گرایی تداعی می شود.

وی افزود: یکی از مشکلات  بزرگ "بایدها و نباید های" بی منطق است که از تفکر همه یا هیچ نشأت می گیرد؛ فرد با انتساب "موفق نبودن" به خود و نتیجه گیری های سطحی  و دور از انتظار سایر افراد، تفکرات منفی را در ذهن خود به یاد می سپارد.

لطفی در ادامه گفت: افراد منفی نگر  بسیار عجول، سریع و سطحی هستند و مسائل بی ارزش رفتاری اطرافیان برای آن ها ارزشمند جلوه می کند. در مقابل فرد رفتار های  غیر قابل پذیرش خود را مهم نمی شمارد و در صدد اصلاح آن بر نمی آید.

وی در ادامه  بیان کرد: بر اساس  تحقیقات مختلف اکثر افراد منفی باف مورد پذیرش اطرافیان نیستند و خود آن ها رضایت عاطفی کافی را ندارند.

لطفی با بیان اینکه  والدین  در کودکی می توانند با احترام گذاشتن، پذیرش فرزندان خود و مشورت با کودک، منفی بافی را در بزرگسالی  به حداقل  برسانند، تصریح کرد: منفی بافی  با افزایش اعتماد به نفس، جلوگیری از عیب جویی های بی مورد و وفق دادن فرد با شرایط  در کنار  استفاده از جملات مثبت قابل کنترل  و کاهش است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب