افراط و تفریط را از خود دور کنید

یکی از آموزش‌های مهمی که افراد باید در دوران کودکی با آن آشنا شوند، مباحث مالی است.شیوا وکیلی روان شناس تربیتی در گفتگو با خبرنگار حوزه جوانان و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان،  اظهار داشت: آموزش مباحث مالی به فرزندان یکی از آموزش های مهمی است که افراد باید در دوران کودکی با آن آشنا شوند و بهترین راه ایجاد نوعی تفریح و بازی برای یادگیری این امر است.

وی در ادامه گفت: آموزش پس انداز به کودک، به این معنا که هرگاه پولی را به عنوان هدیه دریافت می کند مقداری از آن را درون قلکش قرار دهد و والدین نیز هنگام تشویق کردن، بهتر است بجای دادن اسباب بازی بیشتر به فرزند خود، به او پول هدیه دهند.

این روان شناس تربیتی تصریح کرد: تشویق و تحسین کودک هنگامی که پول خود را درست و منطقی خرج می کند و یا صدقه ای می دهد می تواند باعث تقویت نقاط مثبت در فرزند شود.

وکیلی بیان کرد: والدین باید کودک خود را با فواید پس انداز آشنا کنند و البته نباید در این کار افراط شود که به نوعی خساست تبدیل شود زیرا افراط و تفریط در مباحث مالی هر دو زیان بخش هستند.

این روان شناس تربیتی در پایان بیان کرد: به کودک خود یاد دهید که مسائل مالی خانواده یک موضوع خصوصی است و نباید خارج از خانه در مورد آن صحبت شود و همچنین باید استرس و اضطراب را از فرزند خود درباره این موضوعات دور کنند زیرا تا پایان عمر این حس همواره همراهشان خواهد بود.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب