افراط و تفریط را از خود دور کنید

یکی از آموزش‌های مهمی که افراد باید در دوران کودکی با آن آشنا شوند، مباحث مالی است.

افراط و تفریط را از خود دور کنیدشیوا وکیلی روان شناس تربیتی در گفتگو با خبرنگار حوزه جوانان و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان،  اظهار داشت: آموزش مباحث مالی به فرزندان یکی از آموزش های مهمی است که افراد باید در دوران کودکی با آن آشنا شوند و بهترین راه ایجاد نوعی تفریح و بازی برای یادگیری این امر است.

وی در ادامه گفت: آموزش پس انداز به کودک، به این معنا که هرگاه پولی را به عنوان هدیه دریافت می کند مقداری از آن را درون قلکش قرار دهد و والدین نیز هنگام تشویق کردن، بهتر است بجای دادن اسباب بازی بیشتر به فرزند خود، به او پول هدیه دهند.

این روان شناس تربیتی تصریح کرد: تشویق و تحسین کودک هنگامی که پول خود را درست و منطقی خرج می کند و یا صدقه ای می دهد می تواند باعث تقویت نقاط مثبت در فرزند شود.

وکیلی بیان کرد: والدین باید کودک خود را با فواید پس انداز آشنا کنند و البته نباید در این کار افراط شود که به نوعی خساست تبدیل شود زیرا افراط و تفریط در مباحث مالی هر دو زیان بخش هستند.

این روان شناس تربیتی در پایان بیان کرد: به کودک خود یاد دهید که مسائل مالی خانواده یک موضوع خصوصی است و نباید خارج از خانه در مورد آن صحبت شود و همچنین باید استرس و اضطراب را از فرزند خود درباره این موضوعات دور کنند زیرا تا پایان عمر این حس همواره همراهشان خواهد بود.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب