ترس هایتان را شکست دهید

اجازه ندهید ترس و تجربه‌های تلخ گذشته شما را از شروع دوباره منصرف کند.

ترس هایتان را شکست دهیدرامین برزگر روان شناس در گفتگو با خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به روش های غلبه بر ترس اظهار داشت: همه ما انسان ها در زندگی ترس هایی داریم که گاهی حتی فکر غلبه بر آنها برایمان وحشتناک است. این ترس ها می تواند ناشی از تجربه های تلخ بوده یا منشأ تربیتی داشته باشد.

وی افزود: ترس از یک موقعیت خاص، ترس از  ابراز علاقه، چالش ها و تجارب جدید، شروع دوباره، ریسک کردن و غیره از مواردی است که در صورت واهمه داشتن از این موقعیت ها، زندگی مان یکنواخت و کسل کننده شده و پیشرفتی را در مسیرمان نخواهیم داشت.

برزگر ادامه داد: باید با برنامه ریزی و آگاهی کامل خود را در دل ترس هایمان بیاندازیم، آنها را تجربه کنیم و برای همیشه بر آنها غلبه کنیم. اگر از سخنرانی کردن در جمع ترس دارید حتما خودتان را در آن موقعیت ها قرار دهید و آنرا تجربه کنید.

وی تصریح کرد: گاهی ناآگاهی به یک موضوع خاص علت ترس ماست. اگر می خواهید کار جدیدی را آغاز کنید بهتر است در آن زمینه اطلاعات لازم را کسب کرده و با افراد خبره مشورت کنید تا جهلتان نسبت به آن موضوع از بین برود.

برزگر در پایان گفت: اجازه ندهید تجربه های تلخ گذشته شما را از آغاز دوباره منصرف کند. اگر می خواهید کاری را انجام دهید که قبلا  در آن زمینه با شکست مواجه شده اید باید نقاط ضعف و ایراداتتان را برطرف کرده و از روش های تازه ای برای رسیدن به اهدافتان کمک بگیرید. گاهی ترس ها به ما خیانت می کنند تا به چیزی که لیاقتش را داریم نرسیم.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب