پرافتخارترین ورزشکار المپیک چقدر می‌خورد؟

با خواندن مطلب زیر از رژیم غذایی دارنده 21 مدال طلا المپیک در رشته شنا آشنا شوید.

پرافتخارترین ورزشکار المپیک چقدر می‌خورد؟به گزارش خبرنگار کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران، مایکل فلپس دارنده 21 مدال طلا المپیک  و رکوددار تعداد مدال در مورد رژیم غذایی خود می گوید: رژیم غذایی من خارق العاده و افسانه ای نیست. من در 23 سالگی که در المپیک 2008 پکن شرکت کردم بیش از میزانی که در طول روز کالری می سوزاندم ماده غذایی مصرف نمی کردم. 

فلپس گفت : قبل از بازی های پکن روزانه 12  هزار کالری یا 4 هزار کالری در هر وعده غذایی مصرف می کردم، صبحانه یک ساندویچ تخم مرغ با تمام مخلفات اعم از پنیر ، پیاز سرخ شده و پس از آن پنکیک شکلات ، نان تست فرانسوی، املت همراه با پنج عدد تخم مرغ ، ناهار ساندویچ همبرگر دوبل با پنیر همراه نوشیدنی های انرژی زا    حدود 500 گرم ماکارونی و برای شام یک پیتزای کامل به علاوه 500 گرم ماکارونی می خوردم. 

 او با این رژیم غذایی موفق شد در المپیک پکن هشت مدال طلا بدست آورد. 

 وی در سال 2012  برنامه غذایی خود را تغیرداد و از موادغذایی مغذی و  به میزان بیشتر پروتئین  با کالری کمتر استفاده می کند در تصویر زیرمواد غذایی مصرفی او را مشاهده کنید. با این رژیم غذایی او چهار مدال طلا و دو مدال نقره را از المپیک لندن با خود به خانه برد.  

رژیم غذایی این شناگر رکوددار المپیک شاید به نظر من و شما تعجب آور باشد اما باید بدانید که شناگران به دلیل آن که چندین ساعت در طول روز شنا می کنند میزان کالری بالایی (حتی حدود هزار کالری در یک ساعت تمرین ) می سوزانند مایکل فلپس سال 2008 ویدیویی را  منتشر کرد که در آن نشان می داد روزانه حداقل پنج ساعت و شش روز در هفته شنا می کند. 

در حال حاضر او این میزان را به 2 تا چهار ساعت در روزکاهش داده و هنوز از یک دستور غذایی مشابه رژیم سال 2012 استفاده می کند. 

او از طرفداران غذاهای مکزیکی است و علاقه زیادی به همبرگر، هات داگ، استیک و مرغ سوخاری دارد. 

در واقع، به نظر می رسد که فلپس مصرف پروتئین خود را بالا برده است اما به همین میزان کربوهیدرات مصرف نمی کند البته این بدان معنا نیست که او میزان کربوهیدرات خود را کم کرده و یا به طور کلی آن را از برنامه غذایی خود حذف کرده است. او پس از اینکه موفق به کسب مدال طلا در 200 متر پروانه  شد، گفت: اسپاگتی غذای مورد علاقه من نیست اما  مجبورم  500 گرم اسپاگتی بخورم تا دوباره به آمادگی قبل مسابقه باز گردم . 

این رکورددار مدال طلا المپیک در کمتر از دوساعت در یک مسابقه دیگر شرکت کرد و موفق به کسب طلا در رشته  4*200 متر آزاد مردان و بیست و یکمین مدال طلا المپیک شد. 

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب