شهری به رنگ آبی +عکس

با سفر به گوشه گوشه دنیا، شهرهایی را می‌بینید که رنگشان را از طبیعت گرفته‌اند، نه از رنگ آهن و آجر.

شهری به رنگ آبی +عکس

با سفر به گوشه گوشه دنیا، شهرهایی را می‌بینید که رنگشان را از طبیعت گرفته‌اند، نه از رنگ آهن و آجر.

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، شهری هست آبی‌رنگ، که وقتی در کوچه‌هایش قدم میزنی باور می‌کنی انتهایش به آسمان می‌رسد.

اینجا دیوارها، درها، پنجره‌ها و حتی زمین و جاده‌ها آبی هستند و فقط بعضی دیوارها از نیمه به بالا سفید رنگ‌اند.

اینجا زمان آهسته‌تر می‌گذرد و مردمانش آرامشی عجیب دارند. هر چند که نام شهر بر سر زبان‌ها افتاده ولی دسترسی به آن آسان نیست، باید از زمین دل کنده تا مهمان خانه‌های نیلی رنگ آن شوید بنابراین به شهر تاریخی «شفشاون» در مراکش می‌رویم، شهری که بر کرانه ساحل مدیترانه نشسته و کوچه پس کوچه‌هایش آرامشی دارد به رنگ آبی.

اگر از اهالی آنجا سوال کرده و دنباله رنگ آبی را در تاریخ بگیریم، اینکه اولین بار چه کسی خانه‌اش را سر تا پا آبی کرد؟ به شما می‌گویند که همه چیز به مردمانی بر می‌گردد که در قرن پانزدهم میلادی از دادگاه اسپانیایی فرار کردند و در این شهر پناهنده شدند.

آنها از سرزمین خود دور بودند و تنها اعتقادشان همراهشان بود، بنابراین به رسم خود، همه چیز را به رنگ آبی درآوردند تا آسمان در زمین منعکس شود و آن‌ها را یاد خدا بیندازند.

این روزها هرچند که قشر اولیه از اینجا رفته‌اند اما خانه‌ها هنوز هم هر دو سال یکبار آبی رنگ می‌شوند.

شهری به رنگ آبی +عکس

حال که داستانش را می‌دانیم بیایید در آن قدمی بزنیم، در میان کوچه‌ها باریک و پیچ در پیچ آن راه را گم کرده و خود را در بازار شهر پیدا کنیم، جایی که صنایع دستی، ادویه و لباس‌های رنگارنگ در ترکیبی بی‌نظیر با رنگ آبی چیده شده‌اند تا بهترینشان را به عنوان سوغات به خانه ببرید.

شهری به رنگ آبی +عکس

 شفشاون بیش از دویست هتل و اقامتگاه وجود دارد که می‌توانید بعد از تماشای غروب خورشید در پشت خانه‌هایی که رنگ آبی آسمانی آنها در حال تیره شدن است، به سمتشان حرکت کرده و شب را مهمان دکوراسیون مراکشی آنها باشید.

شهری به رنگ آبی +عکس

فردا صبح هم می‌توانید سر فرصت سری بزنید به قلعه تاریخی شفشاون، لانه عقاب و شهر جدید شاون که از جاذبه‌های شهر هستند بنابراین اینبار که به دنبال آرامش بودید، بلیط هواپیما خود را رزرو کنید.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
حرکت نوسانی ( قسمت دوم ) از فیزیک چهارم ریاضی
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( چهارم رياضي)
دبیر : شهاب الدین هاشمی