درمان خون دماغ شدن در فصل تابستان

مهدی خواجوی رییس انجمن گوش، گفت: شیوع خونریزی بینی در جوانان و کودکان در تابستان بیشتر از افراد مسن و بزرگسال است.

درمان خون دماغ شدن در فصل تابستان

 مهدی خواجوی رییس انجمن گوش، حلق و بینی ایران در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: شیوع خونریزی بینی در جوانان و کودکان در تابستان بیشتر از افراد مسن و بزرگسال است.
رییس انجمن گوش،حلق و بینی ادامه داد: هوای خشک و مستقیم،گرما و فعالیت های بدنی بیرون از خانه باعث می شود، در اثر دفع گرما رگ های سطحی پر خون تر شوند و این پرخونی باعث گشادتر شدن رگ ها و خونریزی بینی می شود.
وی گفت: عمل دستکاری بینی در کودکان و کندن ترشحات خشک شده بسیار شایع است که این نوع خونریزی ها شدت زیادی ندارد و با گذاشتن پنبه و فشار دادن لبه های بینی به راحتی کنترل می شوند. 

رییس انجمن گوش، حلق و بینی ایران گفت: برخی افراد به طور مادرزادی مویرگ های داخل بینی در آن ها بیشتر منبسط می شود که این افراد به خصوص در دوران کودکی بیشتر در معرض خون دماغ شدن قرار دارند.
خواجوی درباره پیشگیری از خونریزی های بینی در فصل تابستان گفت: حتی الامکان در روز های گرم تابستان از رفتن به محیط های گرم وآفتابی خودداری کرده و از کلاه یا سایه بان استفاده کنید، استفاده از روغن های گیاهی بی ضرر سبب نرم شدن مخاط بینی می شود و محیط هایی که در آن تنفس می کنیم خیلی سرد، گرم، خشک و آلوده نباشد.
این متخصص یادآور شد: نوع دیگری از خونریزی در افراد سالمند است که ناشی از فشار خون بالا، مشکلات عروقی و بیماری های ناشی از انعقاد خون است، این خونریزی ها معمولا مشکل ساز هستند و بایستی به متخصص مراجعه شود.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب