دانشمندان یک قدم دیگر به درمان ایدز و سرطان نزدیک شدند

دانشمندان چینی به نوعی واحد بنیادین ساختاری و کارکردی اندام‌های انسان (یاخته) دست یافته اند که می‌تواند روش‌های درمانی جدیدی را برای بیماریهایی مزمن همچون ایدز و سرطان در اختیار پزشکان قرار دهد.

دانشمندان یک قدم دیگر به درمان ایدز و سرطان نزدیک شدندبه گزارش ایرنا، این یاخته که از آن به عنوان «یاخته ویروسی CD8+T» نام برده شده قادر است تکثیر ویروس بیماریهایی همچون ایدز را کنترل کند.

براساس گزارش های منتشر شده، این آزمایش که بر روی چند نمونه حیوانی صورت گرفته ظاهرا نتایج قابل توجه و موفقیت آمیزی را در پی داشته است.

«یه لی لین» یکی از محققان و استادان دانشگاه پزشکی ارتش چین در سخنانی که تارنمای «گلوبال تایمز» منتشر کرده، اعلام کرد که «یاخته ویروسی CD8+T» علاوه بر کنترل عفونت های ویروسی مزمن، قادر به جلوگیری از گسترش عفونت های حاد ویروسی نیز هست.

او با ابراز خرسندی از این کشف بزرگ یادآور شد که نتایج بدست آمده به خوبی نشان می دهد، یاخته ویروسی جدید از توانایی بسیار بالایی در کنترل عفونت های ویروس هایی همچون ایدز و سرطان برخوردار است.

محقق دانشگاه پزشکی ارتش چین همچنین یادآور شد که با استفاده از روشها و ابزارهای خاص می توان پایداری این سلول ها برای پاکسازی ویروس ها را افزایش داد که این می تواند امکان درمانی جدیدی را در اختیار جامعه پزشکی قرار دهد.

محققان و دانشمندان چینی هم اکنون در حال توسعه این تحقیق به منظور افزایش ایمنی بدن بیماران مبتلا به ایدز و سرطان بوده و امیدوار هستند که در آینده نه چندان دور نتایج بدست آمده، بشر را برای همیشه از وجود چنین بیماریهایی رهایی بخشد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب