نظر فدراسیون بوکس، خلاف نظر روزبهانی؛ قضاوت منصفانه بود!

بعد از جلسه با کمیته فنی و صحبت با داوران سه ستاره کشورمان تا حدی اعلام شد که رای داور این مبارزه منصفانه بود و شاید احسان حریفش را جدی نگرفته بود.

نظر فدراسیون بوکس، خلاف نظر روزبهانی؛ قضاوت منصفانه بود!

علیرضا دانشمندفرد در گفت و گو با ایسنا،‌ اظهار کرد: جلسه ویژه کمیته فنی با حضور همه اعضا روز گذشته (دوشنبه)  در فدراسیون برگزار شد و کارشناسان بزرگی در بخش داوری و فنی در این جلسه شرکت داشتند. در بخش فنی نظر کارشناسان این بود که احسان می توانست بیشتر به حریفش حمله و او را تهدید کند تا داوران را تحت تاثیر قرار دهد. شاید احسان روزبهانی در این مبارزه حریفش را زیاد جدی نگرفته بود.

وی افزود: حریف هلندی هم یک ورزشکار خوب و سرشناس است و زحمت زیادی برای رسیدن به این مرحله کشیده بود و نمی خواست شکست بخورد. او در این مبارزه در راند دوم و سوم حرکات نمایشی زیادی انجام داد و به قول ما میدان داری کرد و بدون حمله کردن توانست بازی را کنترل کند و می شد رای این راند را به احسان داد که داوران این کار را نکردند.

دبیر فدراسیون بوکس با تاکید بر این که در بخش داوری هم نظر داوران سه ستاره ایران این بود که شاید داور می توانست به سود روزبهانی رای دهد،‌ اما همین رای هم که داده منصفانه است، اظهار کرد: نباید از این شرایط گلایه کرد چرا که اگر واقع بینانه به مسائل نگاه کنیم حریف هلندی نمود بیشتری در دید داوران داشت و رای که صادر شد منصفانه بود.

وی در ادامه اضافه کرد: همه ما منتظر بودیم و دعا می کردیم که روزبهانی به نیمه نهایی برسد و حتی خودش هم از هم اکنون خود را مبارزه فینال حس می کرد اما اینطور نشد.

دانشمندفرد در پاسخ به این سوال که چرا احسان روزبهانی این همه از فدراسیون و رسیدگی نکردن آنها گلایه می کند و آیا واقعا فدراسیون او را فراموش کرده بود و توجه نمی کرد؟  پاسخ داد: فدراسیون بوکس در حد توان و وسع خود هر چه می توانست انجام داد تا روزبهانی با شرایط بهتری به المپیک برود. ما همه کارها را انجام دادیم اما ایده آل نبود و شاید احسان می خواست همه چیز عالی باشد که توان فدراسیون این اجازه را به ما نمی داد. ما چیزی برای او کم نگذاشتیم و حتی شرایط رفتن دکتر بهرامی نژاد به المپیک را برای احسان فراهم کردیم،‌ چون می دانستیم احسان با بهرامی نژاد حس مشترک زیادی دارد و روحیه او تقویت می شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا نداشتن کرسی بین المللی در فدراسیون جهانی می تواند روی قضاوت‌ها در المپیک تاثیر گذار باشد ؟ در این باره توضیح داد: هیچ کسی در اهمیت داشتن کرسی های بین المللی تردید ندارد اما در بازیهای المپیک همه چیز زیر نظر IOC  است وفدراسیون های جهانی و افراد آنها زیاد نمی توانند در داوری ها نفوذ و اعمال سلیقه کنند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب