ساخت نسل جدید آبساز توسط محققان جهاد دانشگاهی هرمزگان

‌رییس جهاددانشگاهی هرمزگان از ساخت نسل جدید آبساز توسط محققان جهاد دانشگاهی هرمزگان خبر داد

ساخت نسل جدید آبساز توسط محققان جهاد دانشگاهی هرمزگان

‌رییس جهاددانشگاهی هرمزگان از ساخت نسل جدید آبساز توسط محققان جهاد دانشگاهی هرمزگان خبر داد و گفت: تا 10 روز آینده ساخت این آبساز به اتمام و از آن رونمایی می‌شود که این نمونه از مدل‌های خارجی ارزان‌تر، مصرف انرژی کمتر و با همان کارایی هستند.

‌به گزارش ایسنا، سهیل دادخواه در ششمین نشست شورای اداری هرمزگان با بیان اینکه دستگاه‌های آبساز برای زمان‌های سخت و بحرانی هستند، افزود: دستگاه‌های آبساز بیشتر به منظور پدافند غیر عامل یعنی در شرایط بحرانی و سخت استفاده می‌شود .

وی به برنامه‌های تحقیقاتی جهاددانشگاهی واحد استان هرمزگان اشاره و بیان کرد: در حوزه تولید آب از منابع نامتعارف استفاده می‌شود که تحقیقات آن به دو روش سیار و ثابت انجام می‌شود. در روش سیار به تحقیقات بر روی دستگاه آب‌سازخانگی، صنعتی، نیمه صنعتی و آب‌شیرین‌کن می‌توان اشاره کرد و در ثابت نیز  از تحقیقات در زمینه حرکت در جهت بومی‌سازی فناوری ساخت آب شیرین کن‌ها می‌توان نام برد.

رییس جهاددانشگاهی هرمزگان به سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه امور اقتصادی جهاد دانشگاهی اشاره کرد و افزود: رشد اقتصادی شتابان و پایدار و اشتغال‌زا به گونه‌ای که با بسیج همه امکانات و ظرفیت‌های کشور، متوسط رشد هشت درصد در طول برنامه محقق شود.

دادخواه بهبود مستمر فضای کسب و کار و تقویت ساختار رقابتی و رقابت‌پذیری بازارها از دیگر سیاست های جهاد دانشگاهی عنوان و بیان کرد: مشارکت و بهره‌گیری مناسب از ظرفیت نهادهای عمومی غیردولتی با ایفای نقش ملی و فراملی آنها در تحقق اقتصاد مقاومتی سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه امور اقتصادی  این دانشگاه است.

وی همچنین با اشاره به مصوبه ماموریت‌های جهاد دانشگاهی در اجرای نقشه جامع علمی کشور، گفت: مدیریت انتقال و توسعه فناوری در طرح های توسعه‌ای و یا عمرانی منتخب با اولویت استفاده از ظرفیت شرکت‌های صنعتی بزرگ، شرکت‌های دانش بنیان و دانشگاه‌ها و موسسات پژوهشی با تصویب، حمایت و پشتیبانی مراجع ذیربط از جمله این ماموریت‌ها است.

رییس جهاد دانشگاهی هرمزگان اضافه کرد: ایجاد نهاد پژوهش و فناوری ملی برای اجرای طرح‌های کلان ملی پژوهشی و دستیابی به فناوری‌های اولویت‌دار در حوزه‌های منتخب به پیشنهاد جهاددانشگاهی و تصویب مراجع ذیربط با استفاده حداکثری از ظرفیت دانشگاه ها و موسسات پژوهشی و شرکت‌های دانش بنیان از دیگر مصوبه ماموریت جهاد دانشگاهی است.

وی به مشارکت در توسعه آموزش های تخصصی نوین و مهارتهای پیشرفته در سطح ملی و بین‌المللی با تاکید بر نیازهای کشور و جهان اسلام در حوزه‌های منتخب اشاره کرد و افزود: سازمان دهی نظام هدایت شغلی و توانمندسازی دانش آموختگان در حوزه‌های منتخب با حمایت، پشتیبانی و هماهنگی مراجع ذیربط‌، ارتقاء فرهنگ کارآفرینی و روحیه خودباوری و ترویج الگوهای موفق علم و فناوری با تاکید بر جامعه دانشگاهی کشور و همچنین مشارکت در تعمیق و گسترش فرهنگ اسلامی – ایرانی در دانشگاه‌ها و نهادینه سازی گفتمان علم در راستای شکل‌گیری تمدن نوین اسلامی از دیگر ماموریت‌های جهاد دانشگاهی می‌توان عنوان کرد.

دادخواه با اشاره به چشم انداز جهاد دانشگاهی هرمزگان گفت: تبدیل شدن به دستگاه برتر در ارایه خدمات و انجام فعالیت‌های علمی، پژوهشی، فرهنگی و آموزشی دریا محور در استان هرمزگان یکی از اهداف و چشم انداز های این دانشگاه است.

وی همچنین به برنامه‌های عملیاتی  سه ساله در زمینه آب و انرژی این دانشگاه اشاره کرد و افزود: راه‌اندازی گروه پژوهشی توسعه فناوری آب‌شیرین‌کن‌ها، برگزاری سلسله همایش‌های دریا، توسعه و منابع آب در سطح ملی و بین المللی، راه اندازی و تجهیز کارگاه تخصصی ساخت آب ساز، ایجاد دانش فنی ساخت دستگاه های آب ساز مقیاس کوچک، ثبت اختراع دانش فنی دستگاه آبساز مقیاس کوچک، بازاریابی، پروژه یابی، نیازسنجی و معرفی دستاوردهای مرتبط با دستگاه آبساز و ایجاد دانش فنی ساخت دستگاه‌های آبساز در مقیاس صنعتی از جمله برنامه‌های عملیاتی سه ساله در زمینه آب و انرژی جهاد دانشگاهی هرمزگان هستند.

رییس جهاددانشگاهی هرمزگان با اشاره به برنامه‌های عملیاتی سه ساله در زمینه مدیریت، عنوان کرد: راه اندازی گروه پژوهشی مدیریت و توسعه و برگزاری همایش علمی و تخصصی مدیریت توسعه از جمله این برنامه‌ها است.

وی همچنین به برنامه‌های عملیاتی در زمینه خدمات پزشکی اشاره کرد و گفت: راه‌اندازی مرکز خدمات درمان ناباروری و راه اندازی مرکز تخصصی سرطان از جمله برنامه‌ها در زمینه خدمات پزشکی در این واحد دانشگاهی هستند.

دادخواه موافقت قطعی مرکز خدمات تخصصی مدیریت و توسعه پایدار منابع آب و انرژی را از جمله وضعیت موجود ساختاری دانست و عنوان کرد: گروه پژوهشی اکتشاف و استخراج ذخایر تجدیدناپذیر معدنی، مدیریت راهبردی و توسعه فناوری‌های آب شیرین کن‌ها از دیگر وضعیت موجود ساختاری این واحد دانشگاهی محسوب می‌شوند.

رییس جهاددانشگاهی هرمزگان با اشاره به کشاورزی با آب دریا، گفت: کشت گیاهان شور پسند، سالیکورنیا و  گلخانه‌های آب شور از طرح‌های کشاورزی با آب شور است که در این دانشگاه دنبال می‌شود.

منبع :

فرناز طالبی
پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
خرید کتاب