اقدامات دانشگاه آزاد برای حمایت از اعضای تیم‌های رباتیک

رییس دانشگاه آزاد اسلامی اقدامات این دانشگاه در زمینه حمایت از اعضای تیم‌های رباتیک را تشریح کرد.

اقدامات دانشگاه آزاد برای حمایت از اعضای تیم‌های رباتیک

رییس دانشگاه آزاد اسلامی اقدامات این دانشگاه در زمینه حمایت از اعضای تیم‌های رباتیک را تشریح کرد.

به گزارش ایسنا، دکتر حمید میرزاده در دیدار اعضای تیم ربوکاپ دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین با بیان اینکه رشته رباتیک از افتخارات دانشگاه آزاد اسلامی است، افزود: اعضای تیم رباتیک جزو ذخایر علمی و فنی کشور هستند و موفقیت آنها باعث سرافرازی ایران در سطح بین‌الملل است.

وی با اشاره به کنسرسیوم رباتیک اظهار کرد: کنسرسیوم رباتیک دانشگاه آزاد اسلامی دارای 21 عضو و واحد است. در واقع همه واحدهایی که در این زمینه توانایی داشتند، در زیرمجموعه این مجموعه علمی قرار گرفتند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: کنسرسیوم باید علاوه بر رسیدگی به امور فنی و توسعه رشته‌ها تقاضاهایی را که استادان در تیم‌ها دارند، به صورت آیین‌نامه مطرح کنند تا این آیین‌نامه‌ها ابلاغ شود و افراد از مزایایی که دانشگاه آزاد می‌تواند برای آنها فراهم کند، بهره‌مند شوند.

میرزاده با اشاره به درخواست‌های اعضای تیم ربوکاپ قزوین اظهار کرد: با توجه به خواسته‌های اعضای تیم ربوکاپ نخستین درخواستم این است که در جلسات آینده کنسرسیوم تقاضاهایی که در جلسه امروز در مورد ادامه تحصیل، حمایت‌های مالی، نظام‌وظیفه، جذب هیات علمی و غیره مطرح شد، مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی با تاکید بر اینکه ربات‌هایی که توسط اعضای تیم‌های ربوکاپ ساخته می‌شود، باید وارد صنعت شوند، افزود: کوشش اعضای تیم‌ها باید به حل مشکلات جامعه کمک کند. همچنین پیشنهاد می‌کنم ربات‌هایی در زمینه‌های مختلف از جمله پزشکی و غیره ساخته شود تا باعث کاهش خسارت‌هایی از قبیل تصادف‌های جاده‌ای، سکته‌های قلبی و مغزی و غیره شود.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی از حمایت این دانشگاه از پروژه‌هایی که توسط اعضای تیم ربوکاپ تعریف می‌شود، خبر داد و گفت: پیشنهاد می‌کنم برای حمایت از پژوهش‌های رباتیک در سازمان مرکزی دانشگاه سرمایه‌ای در نظر گرفته شود. همچنین بررسی شود چنانچه انجمن علمی رباتیک در ایران وجود ندارد این انجمن توسط دانشگاه آزاد اسلامی تشکیل شود و همه واحدهای دانشگاه‌های ایران را که در کشور فعال هستند، دربر بگیرد.

وی با اشاره به دیدار از یک پارک علمی در کشور روسیه اظهار کرد: در سفری که سال گذشته به کشور روسیه داشتم، از یک پارک علمی بازدید کردم و متوجه شدم که امکان تنوع دانشگاه آزاد اسلامی نسبت به آنها بهتر است.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه این دانشگاه در کشورهای خارجی دارای دفتر است، تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در کشورهایی از جمله کابل، آکسفورد، میلان، آلمان و غیره دارای دفتر است که می‌توان از این دفاتر برای حمایت از اعضای تیم‌های رباتیک استفاده کرد.

منبع :

فرناز طالبی
پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب