کروم بوک‌های گم شده را چگونه پیدا کنیم؟

Device Manager سیستم عامل اندروید، یکی از قابلیت‌های بسیاری مفیدی است که می‌تواند در مواقع اضطراری بسیار سودمند باشد

کروم بوک‌های گم شده را چگونه پیدا کنیم؟

Device Manager سیستم عامل اندروید، یکی از قابلیت های بسیاری مفیدی است که می تواند در مواقع اضطراری بسیار سودمند باشد. با استفاده از این سرویس می توانید گجت اندرویدی گم شده خود را پیدا کنید، دسترسی به سیستم عاملش را مسدود ساخته و یا اطلاعات آن را از راه دور پاک نمایید. حال یافته جدیدی نشان می دهد که لپ تاپ های کروم بوک هم، در صورتی که به پلی استور گوگل متصل باشند، مانند موبایل ها و تبلت های اندروید قابل ردیابی خواهند بود.

به نظر می رسد که بهره مندی کروم بوک ها از چنین قابلیتی به نحوی اتفاقی بوده است. در واقع امکان اتصال به گوگل پلی و در نتیجه در اختیار قرارگرفتن Android Device Manager برای کاربران کروم بوک ها، به طور خودکار قابلیت ردیابی و کنترل از راه دور این گجت ها را نیز فراهم می کند.

در مورد عملکرد این سرویس ها باید بگوییم، تست های انجام شده نشان می دهند که به راحتی می توان از طریق سرویس ADM، کروم بوک مفقود شده را روی نقشه پیدا کرد، اما ظاهرا برخی دیگر از قابلیت های آن مثل زنگ خوردند ستگاه، عمل نمی کنند. با این وجود، همچان می توانید لپ تاپ خود را قفل و اطلاعات آن را به طور کامل پاک کنید.

همان طور که در بالاتر به آن اشاره کردیم، لازمه استفاده از این قابلیت مفید، اتصال کروم بوک به سرویس پلی استور گوگل است. در حال حاضر تنها سه مدل از کروم بوک های موجود از چنین امکانی برخوردار هستند: کروم بوک پیکسل مدل ۲۰۱۵، کروم بوک فلیپ ایسوس و مدل R11 شرکت ایسر. باقی مدل ها می بایست تا زمان عرضه عمومی قابلیت پشتیبانی از نرم افزارهای اندرویدی برای سیستم عامل کروم، منتظر بمانند.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب