امکان تحصیل رایگان در دانشگاه بین المللی امام رضا (ع) محقق شد

مشهد- ایرنا- معاون آموزشی دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) گفت: امکان تحصیل رایگان برای دانش آموزان ممتاز در همه رشته‌های کارشناسی این دانشگاه در قالب بورس تحصیلی فراهم شد.مشهد- ایرنا- معاون آموزشی دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) گفت: امکان تحصیل رایگان برای دانش آموزان ممتاز در همه رشته های کارشناسی این دانشگاه در قالب بورس تحصیلی فراهم شد.

مجتبی بهنام روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این طرح به دستور تولیت آستان قدس رضوی و در راستای تحقق منشور هفتگانه ابلاغی رهبر معظم انقلاب مبنی بر رسیدگی به مستضعفان و خانواده های کم برخوردار اجرا شده است. 
وی ادامه داد: طرح بورسیه تحصیلی برای دانش آموزان مستعد دارای معدل کتبی دیپلم بالای 17 و 18 اجرا می شود که مشمول دو گروه دانش آموزان مستعد و ممتاز کم برخوردار و دانش آموزان ممتاز عادی است. 
معاون دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) گفت: برای دانش آموزان دارای معدل کتبی دیپلم بالای 19 و کم برخوردار در این چارچوب تحصیل رایگان می باشد و علاوه بر پرداخت کمک هزینه تحصیلی ماهیانه یک میلیون و 500 هزار ریال به آنان خوابگاه دانشجویی و استفاده از سلف سرویس نیز رایگان است. 
وی افزود: برای دانش آموزان کم برخوردار دارای معدل کتبی دیپلم بین 18 تا 19 نیز تحصیل، خوابگاه دانشجویی و استفاده از سلف سرویس رایگان خواهد بود و برای دانش آموزان کم برخوردار دارای معدل 17 تا 18 هم 70 درصد هزینه تحصیل و سلف سرویس دانشگاه رایگان است. 
بهنام ادامه داد: همچنین دانش آموزان ممتاز عادی اگر معدل کتبی دیپلمشان بالای 19 باشد از همه مزایا برخوردارند و اگر معدل کتبی دیپلم آنان بین 18 و 19 باشد 50 درصد کل هزینه های تحصیل تخفیف داده می شود. 
وی گفت: گنجایش پذیرش دانش آموزان ممتاز کم برخوردار دارای معدل بالای 17 در سال تحصیلی 95 - 96 دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) 250 نفر و برای دانش آموزان ممتاز عادی دارای معدل بالای 18 تعداد 150 نفر است. 
معاون آموزشی دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) افزود: همچنین اگر معدل کتبی دانش آموزان ممتاز هنگام تحصیل در این دانشگاه طی دو ترم متوالی در رشته های علوم انسانی کمتر از 17 و در رشته های مهندسی کمتر از 16 شود یک ترم به آنان فرصت جبران داده می شود تا بتوانند نمرات را جبران کنند و جواز ادامه تحصیل را مجددا به دست آورند. 
شش هزار دانشجوی دختر و پسر در 16 رشته کارشناسی دانشگاه غیرانتفاعی بین المللی امام رضا(ع) وابسته آستان قدس رضوی در مشهد تحصیل می کنند. 

همایش جمع بندی فیزیک بخش پنجم (فیزیک اتمی)
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( چهارم تجربی)
دبیر : حامد چقادی