کنترل تب برفکی با تحویل 6 میلیون دوز واکسن به سازمان دامپزشکی

معاون تحقیق و تولید فرآورده‌های بیولوژیک موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی از تحویل شش میلیون دوز واکسن تب برفکی در سه ماهه نخست امسال به سازمان دامپزشکی خبر داد.

کنترل تب برفکی با تحویل 6 میلیون دوز واکسن به سازمان دامپزشکی

علی اسحاقی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه البرز، اظهار کرد: بیماری تب برفکی از مهمترین بیماری‌های جمعیت دامی نشخوارکنندگان به ویژه گاو و گوساله است.

وی اضافه کرد: موسسه رازی امسال متعهد به تحویل 12 میلیون دوز واکسن تب برفکی"6PD50"  به سازمان دامپزشکی است که تا پایان خردادماه شش میلیون دوز  واکسن تب برفکی در این موسسه تولید و تحویل سازمان شد.

اسحاقی  افزود: این موسسه تا پایان ماه جاری نیز حدود یک تا دو میلیون دوز دیگر واکسن تب برفکی در اختیار سازمان دامپزشکی قرار می‌دهد.

وی با اشاره به تحویل نیمی از تعهد موسسه رازی برای تامین واکسن تب برفکی مورد نیاز کشور در سه ماهه ابتدای سال جاری اظهار کرد: به نظر می‌رسد تا پایان سال میزان این تعهد افزایش خواهد یافت.

وی در پایان گفت: با توجه به ظرفیت موسسه رازی، برنامه ریزی شده تا پایان سال 95، واکسن تب برفکی بیش از میزان قرارداد به سازمان دامپزشکی تحویل شود.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب