لحظه شکار دنباله‌دار یخی توسط خورشید

دانشمندان سازمان فضایی اروپا با استفاده از تلسکوپ فضایی سوهو لحظه شکار دنباله‌دار یخی توسط خورشید را با کیفیت بسیار بالا ثبت کردند.

لحظه شکار دنباله‌دار یخی توسط خورشید

به گزارش ایسنا به نقل از دیلی‌میل، دنباله‌دار یخی که در دام نیروی گرانش قدرتمند خورشید گرفتار شده بود با سرعت دو میلیون کیلومتر در ساعت به سرعت در اتمسفر داغ و متراکم اطراف خورشید بخار شد.

تصاویر شگفت‌انگیز آخرین قربانی خورشید توسط رصدخانه خورشیدی و هلیوسفری شکار و به زمین مخابره شد. سپس دانشمندان سازمان فضایی اروپا برای علاقه‌مندان فضا این تصاویر را به صورت انیمیشن در پایگاه اینترنتی سازمان قرار دادند.

اولین نشانه این دنباله‌دار یخی در اول اوت کشف شد. این دنباله‌دار متعلق به خانواده موسوم به Kreutz است که چند قرن قبل در منظومه شمسی متلاشی شده است.

تا قبل از پرتاب رصدخانه فضایی خورشیدی تنها بخش کمی از دنباله‌دارهای نزدیک خورشید قابل کشف و مشاهده بودند، اما با استفاده از تجهیزات مدرن و دقیق این ماهواره امکان مشاهده دقیق خورشید و اطراف آن فراهم شده است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب