ملاک‌های استاندارد بودن عینک‌های آفتابی

ویژگی‌هایی همچون رنگ و نمره چشم، شرایط آناتومیک صورت و میزان فعالیت در آفتاب هنگام خرید عینک آفتابی باید مورد توجه قرار گیرد.

ملاک‌های استاندارد بودن عینک‌های آفتابی

نائب رئیس انجمن اپتومتری ایران با بیان اینکه عینک آفتابی یک عینک تجویزی به شمار می‌رود گفت: ویژگی‌هایی همچون رنگ و نمره چشم، شرایط آناتومیک صورت و میزان فعالیت در آفتاب هنگام خرید عینک آفتابی باید مورد توجه قرار گیرد.

آفتاب‌‌نیوز : ابراهیم جعفرزاده‌پور در نشست خبری که در ارتباط با نوزدهمین کنگره اپتومتری ایران برگزار شد اظهار شد: رشته اپتومتری در ایران از سال 1352 در دانشگاه علوم پزشکی مشهد و شهید بهشتی تهران فعال شد که و در حال حاضر اپتومتری در ایران جزء پیشروترین رشته‌ها در سطح جهان است.

به گزارش فارس، وی با بیان اینکه در آسیا نیز رتبه یک شاخص WOC کسب کرده‌ایم گفت: برای کنگره امسال نیز هیاتی از خاورمیانه حضور خواهند داشت و تفاهم‌نامه‌ای برای تبادل دانشجو و مسائل مرتبط منعقد می‌شود.

جعفرزاده‌پور افزود: عملکرد و قدمت اپتومتری ایران از کشورهایی همچون هلند، سوئیس، آلمان و یونان بیشتر بوده به طوری که در کنگره اپتومتری اروپا هر ساله از ایران دعوت به عمل می‌اید.

وی اضافه کرد: در حال حاضر علاوه بر مقطع کارشناسی اپتومتری در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی دانشجو می‌پذیرد.

نائب رئیس انجمن اپتومتری ایران درمورد راه شناسایی عینک‌های اصل و تقلبی آفتابی گفت: متاسفانه هنوز برای واردات عدسی و فرم عینک آفتابی و سایر ملزومات مرتبط سلامت چشم تایید وزارت بهداشت لازم نیست و این مساله باید هرچه زودتر مورد توجه قرار گیرد. چرا که حتی در فقیرترین کشورها کسب این تاییدیه ضروری است.

وی تاکید کرد: در تمام کتب علمی چشم‌پزشکی و اپتومتری عینک آفتابی یک عینک تجویزی به شمار می‌رود و نمره چشم، رنگ چشم، شرایط آناتومیک صورت،‌نوع کار چشم در ساعت‌های آفتابی و شرایط فیزیولوژی بدن در تعیین عینک آفتابی دخالت دارد. لذا مردم برای خرید عینک آفتابی حتما باید با اپتومترها و چشم‌پزشکان مشورت کنند.

جعفرزاده‌پور با تاکید بر اینکه عینکهای آفتابی استاندارد اصولا دفترچه راهنما در جعبه خود دارند گفت: شاخص UV و اپتیکال دانسیته (شدت نور) در هنگام خرید عینک آفتابی حائز اهمیت است و باید مورد توجه افراد قرار بگیرد.

نائب رئیس انجمن اپتومتری ایران خاطرنشان کرد: باید مراکز غیرقانونی ساخت و فروش عینک هرچه سریعتر تعطیل شود حتی بیمه‌ها هزینه عینک را زمانی که یک موسسه استاندارد آن را تجویز نکرده نباید بپردازند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب