معجزه شیر مادر برای کودکان

یک فوق تخصص نوزادان، شیر مادر را استاندارد تغذیه طلایی برای شیرخواران دانست و گفت: مرگ و میر ناشی از اسهال، عفونت‌های تنفسی و سایر عفونت‌ها در شیرخوارانی که از شیر مادر تغذیه می‌کنند کمتر از شیرخوارا

معجزه شیر مادر برای کودکان

یک فوق تخصص نوزادان، شیر مادر را استاندارد تغذیه‌ طلایی برای شیرخواران دانست و گفت: مرگ و میر ناشی از اسهال، عفونت‌های تنفسی و سایر عفونت‌ها در شیرخوارانی که از شیر مادر تغذیه می‌کنند کمتر از شیرخوارانی است که با شیرخشک تغذیه می‌شوند.

دکتر رویا چوپانی دستگردی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: شیر خشک جایگزین قابل قبول برای شیر مادر نیست؛ زیرا سبب کاهش شیر مادر، تاخیر شروع شیردهی، مخدوش شدن اعتماد به نفس مادر و افزایش بیماری‌های حاد و مزمن نوزاد می‌شود.

وی تصریح کرد: کاهش انواع آلرژی، آسم، خرابی دندان، بالا بودن درجه هوشی این شیرخواران و بالا بودن رابطه عاطفی بین مادر و شیرخوار از جمله مزایای تغذیه با شیر مادر است. شیر مادر تمام نیازهای غذایی شیرخوار را برای سلامت و رشد مطلوب تامین می‌کند.

چوپانی دستگردی افزود: مادران معتاد نمی‌توانند از شیر خود جهت تغذیه فرزندشان استفاده کنند؛ مگر اینکه تنها داروی مصرفی توسط آنها متادون باشد و بتوانند داروی خود را خیلی زود ترک کنند.

این فوق تخصص نوزادان درباره مادران کارمند نیز اظهار کرد: معمولا به این مادران توصیه می‌شود قبل از رفتن به اداره فرزندشان را شیر داده و در طول روز نیز شیر را دوشیده در یک ظرف پلاستیکی تمیز در فضای اتاق نگه دارند.

وی با اشاره به اینکه شیرخواری حساس‌ترین مرحله از رشد و تکامل کودک است، تصریح کرد: شیر مادر به تنهایی تأمین‌کننده نیازهای غذایی و به‌طور همزمان فراهم‌کننده مواد ایمنی‌بخش لازم برای کودک است که این دو ویژگی به طور یکجا از هیچ طریقی قابل دسترس نیست.

چوپانی شیر مادر را به عنوان یک استاندارد تغذیه‌ طلایی برای شیرخوار دانست و گفت: شانس مرگ و میر ناشی از اسهال، عفونت‌های تنفسی و سایر عفونت‌ها در شیرخوارانی که از شیر مادر تغذیه می‌کنند، کمتر از شیرخوارنی است که با شیرخشک تغذیه می‌کنند.  

این فوق تخصص نوزادان در پایان خاطرنشان کرد: قبل از هر تصمیمی در مورد تغذیه شیرخوارتان به مراکز بهداشت درمانی مراجعه کرده و هرگز با کوچک‌ترین مشکلی در شیردهی، شیر مصنوعی را خودسرانه شروع نکنید.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب