سنجش 40 درصد نوآموزان پیش‌دبستانی در کشور

مدیرکل دفتر آموزش پیش دبستانی وزارت آموزش و پرورش گفت: امسال ۴۰ درصد از نوآموزان در دوره‌ی پیش دبستانی‌ها همراه با پایه اولی‌ها مورد سنجش قرار می‌گیرند.

سنجش 40 درصد نوآموزان پیش‌دبستانی در کشور

مدیرکل دفتر آموزش پیش دبستانی وزارت آموزش و پرورش با بیان این که مربیان پیش ‌دبستانی سطح‌بندی و ساماندهی می‌شوند، گفت: امسال ۴۰ درصد از نوآموزان در دوره ی پیش ‌دبستانی‌ها همراه با پایه اولی‌ها مورد سنجش قرار می‌گیرند.

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پانا، رخساره فضلی در همایش مربیان پیش ‌دبستانی استان همدان با اشاره به نقش آموزش و پرورش در تربیت نیروی انسانی و سرمایه های اجتماعی، اظهار کرد: دوره ی پیش ‌دبستانی بیشتر از سایر دوره‌های تحصیلی اهمیت دارد، بنابراین تعیین صلاحیت‌ حرفه‌ای و تخصصی مربیان پیش ‌دبستانی نیز با حساسیت بیشتری دنبال می‌شود.

 

وی با اشاره ساماندهی مربیان پیش ‌دبستانی، خاطرنشان کرد: در حال حاضر 42 هزار مربی پیش ‌دبستانی در سطح کشور فعال هستند که از بهمن سال 92 ساماندهی نیروی پیش‎دبستانی به عنوان یکی از اولویت‌های وزارت آموزش و پرورش در حال انجام است.

مدیرکل دفتر آموزش پیش دبستانی وزارت آموزش و پرورش با بیان این که مربیان پیش ‌دبستانی سطح‌بندی می‌شوند، بیان کرد: این مربیان اطلاعات خود را در سامانه‌ای ثبت می‌کنند و از تضمین بیمه‌ای وزارت رفاه برخوردار می‌شوند.

وی گفت: بر اساس اطلاعات مربیان پیش ‌دبستانی طرح سطح‌بندی در سه شاخص انجام می‌شود و مربیان سطح سه با گذراندن دوره‌های آموزشی افزایش مهارت به سطوح بالاتر ارتقا می‎یابند و به تناسب آن حقوق و مزایا دریافت می‌کنند.

فضلی با تأکید بر اینکه ساماندهی نیروی انسانی مربیان پیش ‌دبستانی به منزله استخدام تلقی نمی‌شود، عنوان کرد: تخصصی شدن و هویت پیدا کردن دوره پیش ‌دبستانی در بین خانواده‌ها و مربیان از مهمترین دغدغه‌های آموزش و پرورش است.

وی با بیان این که امسال 40 درصد از نوآموزان در دوره پیش ‌دبستانی‌ها همراه با پایه اولی‌ها مورد سنجش قرار می‌گیرند، افزود: در طرح سنجش به دنبال اثبات هویت و ضرورت گذراندن دوره ی پیش دبستانی هستیم و در این طرح کودکان دیرآموز شناسایی و مداخله زودهنگام انجام می‌شود.

منبع :

فرناز طالبی
پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب