سنجش 40 درصد نوآموزان پیش‌دبستانی در کشور

مدیرکل دفتر آموزش پیش دبستانی وزارت آموزش و پرورش گفت: امسال ۴۰ درصد از نوآموزان در دوره‌ی پیش دبستانی‌ها همراه با پایه اولی‌ها مورد سنجش قرار می‌گیرند.

مدیرکل دفتر آموزش پیش دبستانی وزارت آموزش و پرورش با بیان این که مربیان پیش ‌دبستانی سطح‌بندی و ساماندهی می‌شوند، گفت: امسال ۴۰ درصد از نوآموزان در دوره ی پیش ‌دبستانی‌ها همراه با پایه اولی‌ها مورد سنجش قرار می‌گیرند.

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پانا، رخساره فضلی در همایش مربیان پیش ‌دبستانی استان همدان با اشاره به نقش آموزش و پرورش در تربیت نیروی انسانی و سرمایه های اجتماعی، اظهار کرد: دوره ی پیش ‌دبستانی بیشتر از سایر دوره‌های تحصیلی اهمیت دارد، بنابراین تعیین صلاحیت‌ حرفه‌ای و تخصصی مربیان پیش ‌دبستانی نیز با حساسیت بیشتری دنبال می‌شود.

 

وی با اشاره ساماندهی مربیان پیش ‌دبستانی، خاطرنشان کرد: در حال حاضر 42 هزار مربی پیش ‌دبستانی در سطح کشور فعال هستند که از بهمن سال 92 ساماندهی نیروی پیش‎دبستانی به عنوان یکی از اولویت‌های وزارت آموزش و پرورش در حال انجام است.

مدیرکل دفتر آموزش پیش دبستانی وزارت آموزش و پرورش با بیان این که مربیان پیش ‌دبستانی سطح‌بندی می‌شوند، بیان کرد: این مربیان اطلاعات خود را در سامانه‌ای ثبت می‌کنند و از تضمین بیمه‌ای وزارت رفاه برخوردار می‌شوند.

وی گفت: بر اساس اطلاعات مربیان پیش ‌دبستانی طرح سطح‌بندی در سه شاخص انجام می‌شود و مربیان سطح سه با گذراندن دوره‌های آموزشی افزایش مهارت به سطوح بالاتر ارتقا می‎یابند و به تناسب آن حقوق و مزایا دریافت می‌کنند.

فضلی با تأکید بر اینکه ساماندهی نیروی انسانی مربیان پیش ‌دبستانی به منزله استخدام تلقی نمی‌شود، عنوان کرد: تخصصی شدن و هویت پیدا کردن دوره پیش ‌دبستانی در بین خانواده‌ها و مربیان از مهمترین دغدغه‌های آموزش و پرورش است.

وی با بیان این که امسال 40 درصد از نوآموزان در دوره پیش ‌دبستانی‌ها همراه با پایه اولی‌ها مورد سنجش قرار می‌گیرند، افزود: در طرح سنجش به دنبال اثبات هویت و ضرورت گذراندن دوره ی پیش دبستانی هستیم و در این طرح کودکان دیرآموز شناسایی و مداخله زودهنگام انجام می‌شود.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

در بین قبولی هایم کدام رشته را انتخاب کنم ؟
تغییر رشته دادن در یک دانشگاه چه ضوابطی دارد؟

باسخ به سوالات شما در زمینه تکمیل ظرفیت ، انتخاب نوع دانشگاه (سراسری ، آزاد ، پردیس ، غیرانتفاعی ) ، انتقالی و مهمان ، رزرو دانشگاه ، کارنامه سبز و ....

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون کد
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب