نخستین تکنیک‌های نوین غیر جراحی بر روی قلب کودکان

برای نخستین بار متخصصان صاحب نام داخلی و بین المللی با همکاری هم، شیوه و تکنیک‌های نوین اقدامات تهاجمی غیرجراحی بر روی قلب کودکان و آنژیوگرافی را طی ویدئو کنفرانسی به نمایش می‌گذارند.

نخستین تکنیک‌های نوین غیر جراحی بر روی قلب کودکان

به گزارش خبرگزاری مهر، منوچهر رادپور دبیر علمی هشتمین کنگره بین‌المللی قلب و عروق رضوی با اعلام این خبر گفت: اکنون شاهد افزایش بیماری قلبی کرونر در دنیا هستیم که علت آن زندگی ماشینی و افزایش طول عمر است.

وی در ادامه گفت: اقدامات آستان قدس رضوی در حمایت از همایش های علمی، و همکاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد و بیمارستان رضوی در برگزاری این کنگره از اهمیت بالایی برخوردار است.

دبیر علمی این کنگره از سیگار به عنوان متهم ردیف نخست ابتلا به بیماری های قلبی نام برد و تصریح کرد: در ایران بعد از سیگار، فشار خون و مرض قند از عوامل اصلی گرفتاری و ابتلا به بیماری‌های قلبی هستند. 

به گفته رادپور، چاقی، پرخوری، استرس‌های روانی، فکری و شغلی نیز در ابتلا افراد به بیماری قلبی نقش موثری دارند.

درادامه دکتر سید مطهرکمال شجاعی، دبیر اجرایی هشتمین کنگره بین‌المللی قلب و عروق رضوی با اشاره به حضور ۲۱۴ استاد داخلی و خارجی در این کنگره تصریح کرد: برگزاری ۱۲ سمینار جانبی و چهار کارگاه فوق تخصصی قلب با موضوعاتی نظیر اکوکاردیوگرافی سه بعدی، مفاهیم بنیادی و پیشرفته اکوکاردیوگرافی جنین، اقدامات تهاجمی غیرجراحی  در بیماریهای عروق کرونر وبیماریهای مادرزادی قلب و الکتروفیزیولوژی از جمله برنامه های این کنگره است.

معاون درمان بیمارستان رضوی از ارائه ۲۴۱ مقاله در هشتمین کنگره بین‌المللی قلب و عروق رضوی خبر داد، و افزود: بهره مندی از آخرین دستاوردهای علمی جهان در راه ارتقاء درمان بیماری‌های قلبی از دستاوردهای برگزاری این کنگره است.

 در ادامه دکتر بهزاد علیزاده مسئول برگزاری کنگره‌های بیمارستان رضوی به حاشیه های هشتمین کنگره بین‌المللی قلب و عروق رضوی اشاره و خاطرنشان کرد: نخستین بار متخصصان صاحب نام داخلی و بین المللی با همکاری هم ، شیوه و تکنیک های نوین اقدامات تهاجمی غیرجراحی بر روی قلب کودکان و آنژیوگرافی را طی ویدئو کنفرانس به نمایش خواهند گذاشت.

به گفته وی، ارتباط دوسویه میان پزشکانی که در اتاق های عمل آنژیوگرافی بیمارستان رضوی مشغول به کار هستند با متخصصانی که از طریق ویدئو کنفرانس شاهد اجرای روش ها و تکنیک های نوین در هنگام عمل بیماران هستند، این امکان را فراهم خواهد کرد تا به پرسش های احتمالی ناظران پاسخ داده شود.  
علیزاده در ادامه گفت: علاوه بر این، در هشتمین کنگره قلب و عروق رضوی برخی تکنیک های ابداعی درمانی و تصویر نگاری متخصصان داخلی نیز معرفی خواهند شد.

لازم به ذکر است، هشتمین کنگره بین‌المللی قلب و عروق رضوی از ششم تا هشتم مرداد به مدت ۳ در شهر مقدس مشهد برگزار می شود.

در این کنگره اساتید برجسته بین المللی از کشورهای آلمان، انگلیس، آمریکا، ایتالیا، ژاپن، مالزی، ترکیه، هند، مصر، کره جنوبی، ویتنام و ایرلند درکنار اساتید برجسته ایرانی از دانشگاه‌های علوم پزشکی مشهد، تهران.شهیدبهشتی . ایران، اصفهان ، تبریز، شیراز، کرمان و ....  حضور خواهند یافت.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب