اجرای 120 طرح پژوهشی و آموزشی توسط جهاددانشگاهی استان سمنان

رییس جهاد دانشگاهی استان سمنان اجرای 120 طرح و قرارداد همکاری در حوزه پژوهشی و آموزشی را از مهمترین دستاوردهای جهاددانشگاهی استان سمنان در دو سال گذشته عنوان کرد.

اجرای 120 طرح پژوهشی و آموزشی توسط جهاددانشگاهی استان سمنان

رییس جهاد دانشگاهی استان سمنان اجرای 120 طرح و قرارداد همکاری در حوزه پژوهشی و آموزشی را از مهمترین دستاوردهای جهاددانشگاهی استان سمنان در دو سال گذشته عنوان کرد.

حسن رهایی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، در تشریح فعالیت‌های پژوهشی، آموزشی و فرهنگی این نهاد در استان سمنان از اجرای 10 طرح پژوهشی کارفرمایی توسط این نهاد در دوسال گذشته خبر داد و گفت:  تعداد 4 طرح کارفرمایی دیگر نیز در دست اقدام است.

وی خاطرنشان کرد: تعداد 14 مورد تفاهم نامه همکاری با سازمان‌ها، ادارات و دستگاه‌های اجرایی استان سمنان در حوزه فعالیت های پژوهشی منعقد شده است و 3 تفاهم نامه نیز در حال پیگیری است، انعقاد قرارداد همکاری بین جهاددانشگاهی و استانداری سمنان در خصوص تأسیس مرکز پزشکی تحقیقاتی سرطان مبتنی بر فرد پژوهشگاه رویان و مرکز به نژاد دامی پژوهشگاه رویان در استان سمنان از مهمترین قرارداد همکاری با دستگاه‌های اجرایی بوده است که اواخر سال گذشته به امضای رئیس جهاددانشگاهی کشور و استاندار سمنان رسید و امیدواریم اعتبارات ملی راه اندازی این دو طرح به زودی اختصاص پیدا کند.

رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان همچنین از انعقاد قرارداد و ارائه خدمات فنی و تخصصی در حوزه مصالح ساختمانی و مواد معدنی با 12 شرکت تولیدی استان خبر داد و گفت: در مدت دو سال گذشته 95 مورد نمونه آزمایش در راستای استاندارد سازی مصالح ساختمانی و مواد معدنی و 47 مورد نمونه آزمایش نیز در راستای شناسایی و آنالیز مواد معدنی در آزمایشگاه مصالح ساختمانی و مواد معدنی جهاددانشگاهی استان سمنان انجام شده است.

رهایی در تشریح فعالیت‌های نمایندگی بانک خون بند ناف شرکت فناوری بن یاخته‌های رویان جهاددانشگاهی در استان سمنان نیز گفت: در مدت دو سال گذشته تعداد 140 مورد خون بند ناف نوزادان در سطح استان جمع آوری و فریز شده است، همچنین در این مدت تعداد 11 طرح نظرسنجی و افکارسنجی در استان سمنان انجام شده است.

رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان همچنین اضافه کرد: تأسیس مرکز پزشکی تحقیقاتی سرطان مبتنی بر فرد پژوهشگاه رویان و مرکز به نژاد دامی پژوهشگاه رویان در استان سمنان، تأسیس مرکز خدمات تخصصی تولیدات گیاهی با تأکید بر تولید نهال و گیاهان مقاوم به کم آبی و سرمازدگی، اخذ موافقت گروه پژوهشی برنامه ریزی و گردشگری کویر و ارسال درخواست موافقت اصولی(دارای موافقت کلی)، اخذ موافقت و ایجاد آزمایشگاه همکار استاندارد مصالح ساختمانی و مواد معدنی، ایجاد شعبه همیاری اشتغال دانش آموختگان و ...  از سایر فعالیت‌های جهاددانشگاهی در حوزه پژوهش و فناوری بوده است.

رهایی در خصوص تشریح فعالیت‌های جهاددانشگاهی در حوزه آموزش کوتاه مدت و بلندمدت نیز گفت: در مدت دو سال گذشته تعداد 1200 نفر در دوره‌های مهارتی و تخصصی پیشرفته در مرکز آموزش کوتاه مدت جهاددانشگاهی استان سمنان شرکت کردند.

وی خاطرنشان کرد: در مدت دو سال گذشته تعداد 96 قرارداد سازمانی درحوزه آموزش کوتاه مدت کارکنان دولت با دستگاه های اجرایی استان منعقد شده است و در این رستا تعداد 5 هزار و 508 نفر در دوره های آموزشی شرکت کردند.

رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان، همچنین از تدوین و برگزاری 6 دوره آموزش مجازی در مرکز آموزش کوتاه مدت جهاددانشگاهی استان سمنان خبر داد و گفت: تعداد یک هزار و 170 نفر در دوره حقوق شهروندی، تعداد 740 نفر در دوره منشور مدیریت وکارآمدی، اقتصاد مقاوتی، تعالی سازمانی و مهندسی تحول و تعداد 200 نفر نیز در دوره آئین نگارش و مکاتبات اداری امور مالیاتی در مرکز آموزش کوتاه مدت جهاددانشگاهی این استان شرکت داشتند.

رهایی برگزاری دوره ویژه دهیاری‌های استان سمنان با همکاری استانداری سمنان، برگزاری دوره‌های آموزشی کمک پرستاری با مجوز از وزارت بهداشت و درمان با اختصاص بیش از 700 نفر ظرفیت در استان، اجرای طرح ملی دانش آموزی نجات آب (داناب) برای سومین سال متوالی با ظرفیت بالغ بر 17 هزار دانش آموز، اخذ مجوز برگزاری همایش ملی فناوری اطلاعات از دفتر مرکزی در سال 95، اجرا طرح ملی احیا منابع آبهای زیرزمینی به عنوان عضو کمیته اطلاع رسانی و مشاور علمی و اجرایی شرکت آب منطقه ای سمنان و انتخاب مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی سمنان به عنوان مرکز برتر در بین مراکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی برای سومین سال، طراحی وتدوین 4 تک پودمان تخصصی برای دانشگاه جامع علمی کاربردی و... از مهمترین فعالیت‌های جهاددانشگاهی در حوزه آموزش کوتاه مدت و بلندمدت بوده است.

وی از اجرای 30 دوره تکنسین داروخانه و دستیار کنار دندانپزشک در مرکز آموزش کوتاه مدت جهاددانشگاهی استان سمنان خبر داد و گفت: در مدت دو سال گذشته بیش از 900 نفر فراگیر در پایان این دوره ها مشغول به کار شدند.

رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان همچنین در تشریح فعالیت‌های حوزه فرهنگی جهاددانشگاهی این استان گفت: تهیه و انعکاس بیش از سه هزار خبر در خروجی سایت خبرگزاری ایسنای سمنان، تهیه و انعکاس بیش از  800 خبر در خروجی سایت خبرگزاری قرآنی (ایکنا)سمنان، برگزاری بیش از 8 اردوی ایران مرزپرگهر توسط مرکز گردشگری دانشجویان ایران شعبه سمنان، برگزاری بیش از 8گفتمان دینی دانشجویی در سطح دانشگاههای استان و برگزاری بالغ بر 10 نمایشگاه فرهنگ حجاب و عفاف با عنوان سیر تاریخی فرهنگ حجاب و عفاف و برگزاری نمایشگاه جنگ نرم از جمله فعالیت های حوزه فرهنگی در دو سال گذشته بوده است.

منبع :

فرناز طالبی
پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب