پدیده انعکاس آسمان شب روی بزرگترین نمکزار جهان+تصاویر

از آنجایی که یافتن یک آسمان کاملا تاریک در جهان پر از چراغ امروزی نادر است، تصاویر مناطق محدودی که زیبایی‌های سماوی را آشکار می‌کنند، بسیار قابل‌توجه هستند.

پدیده انعکاس آسمان شب روی بزرگترین نمکزار جهان+تصاویر

از آنجایی که یافتن یک آسمان کاملا تاریک در جهان پر از چراغ امروزی نادر است، تصاویر مناطق محدودی که زیبایی‌های سماوی را آشکار می‌کنند، بسیار قابل‌توجه هستند.

به گزارش ایسنا به نقل از گیزمودو، دانیل کردان، عکاس جوان روسی که در رشته فیزیک تحصیل کرده، به بزرگترین نمکزارهای جهان سفر می‌کند که به دلیل دورافتاده بودنشان، بهترین مناظر را می‌تواند از آسمان پر ستاره شب شکار کند.

وی در سفر خود به منطقه "آلتیپلانو" در بولیوی به ثبت تصاویر زیبایی از قوس کهکشان راه شیری و بازتاب آن بر روی نمکزار "سولاردو ییونی" پرداخته است.

کردان به همراه یک تیم به مدت یک هفته خود را با ارتفاع سازگار کردند و سپس به سمت نمکزار حرکت کردند. ارتفاع این منطقه حدود 3600 متر بالاتر از سطح دریا است.

این تیم عکاسی در طول روز یک مسیر را ردیابی کرده و در شب همان مسیر را با استفاده از جی‌.پی‌.اس دنبال می‌کردند.

به گفته کردان، در این مکان به قدری هوا تاریک است که انگار در تونلی سیاه در حال حرکت هستید و حتی ممکن است در این تاریکی شب، در سطوح خطرناک گیر کنید.

نتایج این سفر خطرناک، رسیدن به نقطه غیرقابل تصور بود که در آنجا، زمین به شکل یک آینه کاملا آسمان را در خود منعکس می‌کرد.

کردان برای ثبت این تصاویر از یک دوربین ویژه فیزیک نجومی استفاده کرده و سپس آن‌ها را توسط نرم‌افزارPTGui به هم چسبانده و در برنامه فوتوشاپ اصلاح کرده استپدیده انعکاس آسمان شب روی بزرگترین نمکزار جهان+تصاویرپدیده انعکاس آسمان شب روی بزرگترین نمکزار جهان+تصاویرپدیده انعکاس آسمان شب روی بزرگترین نمکزار جهان+تصاویرپدیده انعکاس آسمان شب روی بزرگترین نمکزار جهان+تصاویرپدیده انعکاس آسمان شب روی بزرگترین نمکزار جهان+تصاویرپدیده انعکاس آسمان شب روی بزرگترین نمکزار جهان+تصاویر

منبع :

فرناز طالبی
پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب